23
luty
19:00 — 22:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1, Gorlice, Małopolska, 38-300, Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

JAZZ DOBRY GORLICE! KONCERT ZESPOŁU LEVI ORAZ NEW BONE

 

 

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na wieczór jazzowy z dodatkiem bluesa i soulu, który odbędzie się 23 lutego 2019, o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Gorlickiego Centrum Kultury. Na scenie zaprezentuje się zespół LEVI oraz NEW BONE.

Bilety na JAZZ DOBRY GORLICE! w cenie 40 zł dostępne w sekretariacie Gorlickiego Centrum Kultury ( w godzinach 9:00-15:30) oraz na biletyna.pl

Bezpośredni link do biletów online: tutaj

 

 

 

 

Koncert rozpocznie się występem zespołu LEVI, którego muzyka to efekt połączenia odmiennych wrażliwości muzycznych artystów którzy go tworzą. Najbliższy jest im blues, lecz nie boją się eksperymentu, co sprawia że każde spotkanie z nimi jest muzycznym zaskoczeniem, bowiem nigdy nie wiadomo co wyniknie z ich zabawy muzyką. Zespół po roku działalności został odnotowany w ogólnopolskim rankingu Blues Top jako ”odkrycie roku”. Na koncertach zaskakują bardzo umiejętnym dozowaniem emocji. Potrafią być liryczni i bardzo energetyczni. To piątka ludzi których łączy zamiłowanie do muzyki. Zamiłowań w sumie jest pięć, więc musieli sporo popracować aby osiągnąć spójność. Ale…Udało się!

Skład zespołu:

Ewa Novel –  wokal, ukulele

Bartek Łuczyński – harmonijka, wokal

Grzegorz Skoczylas – gitara, wokal

Tomasz Budek – bas

Adam Leśniak – perkusja, cajun, wokal

 

 

 

 

W 2016 roku Levi wystąpił w programie Must Be The Music, a ich występ można obejrzeć pod linkiem

 

Zespół jest również laureatem wielu nagród w tym:

Laureat Rawa Blues Festiwal 2016 Laureat X edycji „Galicja Blues Festival” we wszystkich kategoriach (2013)

Laureat II edycji Pulavian Blues Festival (2014)

Laureat Festiwalu im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim (2014)

Laureat Festiwalu „Blues nad Bobrem” (2014)

Reprezentant Polski na Sziget w Budapeszcie (2014)

Laureat V edycji „Imielin Blues Festival” (2014)

 

Kanał YT zespołu tutaj

Profil FB tutaj

 

 

 

 

 

NEW BONE

Jako drugi na scenie pojawi się zespół New Bone. Kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu, obecnie trwają prace nad kolejnymi zagranicznymi występami. Formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Formacja była także jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze!

Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Debiutancki album „Something for now”, na którym znalazły się kompozycje lidera zespołu, nagrali w 2004 roku. Debiut fonograficzny zaowocował dużą ilością koncertów w całej Polsce. W 2009 roku grupa New Bone nagrała drugą płytę „It’s not easy”, która jest kontynuacją „Something for now”. W styczniu 2012 roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowaną „Destined” (premiera: kwiecień 2012 rok). W sierpniu 2013 r. Pawła Kaczmarczyka zastąpił Dominik Wania, z którym zespół zarejestrował w 2014 r. album „Follow me”. Autorem muzyki, tak jak i większości kompozycji wykonywanych przez New Bone, jest lider zespołu Tomasz Kudyk.

Grupa New Bone wystąpiła na wielu znaczących festiwalach w Polsce i za granicą, m.in.: Bydgoszcz Jazz Festiwal (2009), Hanza Jazz Festiwal (Koszalin 2009), Festiwal Jazz Bez… (Przemyśl, Lwów 2009), Festiwal Jazz w Muzeum (Ostrów Wielkopolski 2009), JVC Jazz Festival (Legionowo 2005), Sopot Molo Jazz Festival (Sopot 2012), RCK Pro Jazz Festival (Kołobrzeg 2013), Festiwal Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu (Moskwa, Rosja – 2013), Delhi International Jazz Festival (New Delhi, Indie – 2013), Varna Summer International Jazz Festival (Varna, Bułgaria – 2014).

 

Zespół występuje w składzie:

Tomasz Kudyk – trumpet, flugelhorn

Bartłomiej Prucnal – alto sax

Dominik Wania – piano

Maciej Adamczak – double bass

Dawid Fortuna – drums

 

 

Tomasz Kudyk

Trębacz, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jazz stał się jego pasją już w szkole średniej, na co niewątpliwie miał wpływ jego ojciec Jan Kudyk (lider Jazz Band Ball Orchestra). Zdobywał doświadczenie poprzez naukę wyniesioną z domu, udział w warsztatach jazzowych i kontakt ze środowiskiem muzycznym. W 1996 roku wraz z kolegami założył kwintet New Bone z którym nagrał dwie autorskie płyty: „Something for now” i „It’s not easy”. Trzecia płyta zespołu „Destined” ukazała się w kwietniu 2012 roku. Tomasz Kudyk jest autorem większości kompozycji wykonywanych przez zespół. Do tej pory miał okazję współpracować między innymi z takimi muzykami jak: Janusz Muniak, Maciej Sikała, Jarek Śmietana, Wojciech Karolak, Arek Skolik, Joachim Mencel, Andrzej Cudzich, Jan Pilch, Marek Stryszowski, Leszek Kułakowski, Adam Pierończyk. W 2011 roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka. Aktualnie pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu w Akademii Muzycznej w Krakowie.

 

Bartłomiej Prucnal

Najmłodszy członek zespołu. Student Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Jazzu i Muzyki Współczesnej, w klasie dr Ryszarda Krawczuka. Uczestnik i laureat wielu festiwali w Polsce i za granicą. Współzałożyciel formacji N.S.I. i kompozytor wielu jej utworów. W 2012 roku wraz zespołem zdobył I miejsce i Grand Prix na 5th Azoty Tarnów International Jazz Contest (gdzie oceniał go m.in. Kenny Garret), a także – I miejsce  i Grand Prix na konkursie Jazz Juniors. Współpracował z wieloma cenionymi zespołami i muzykami, m.in. Leszkiem Żądło, Wojciechem Groborzem, Zbigniewem Namysłowskim/Big Band, Jarkiem Smietaną, Michałem Urbaniakiem.

 

Dominik Wania

W 2005 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Perez’a i Jerry Bergonzi’ego na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie (USA) w ramach Presidential Scholarship, przyznanego przez Helena Foundation. Jest czynnym muzykiem sesyjnym. Współpracuje i występuje ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej i zagranicznej: Tomasz Stańko, Piotr Baron, Jacek Kochan, Maciej Sikała, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Bronisław Suchanek, Zbigniew Wegehaupt, Marcus Miller, Joey Baron,Lee Konitz, David Liebman, George Garzone, Eddie Henderson, Nguyen Le, Gary Thomas, Marilyn Mazur. Uczestniczy także w projektach z muzykami młodego pokolenia: Maciej Obara Quartet, Noise Trio (muz. elektroniczna z el. jazzu). W swoim dorobku ma nagrania dla Radia i Telewizji oraz płytowe, udział w wielu festiwalach muzyki klasycznej i jazzowej a także liczne nagrody w konkursach jazzowych, m. in. nagrody indywidualne w finałach VII Ogólnopolskiego Konkursu Standardów Jazzowych w Siedlcach (2003) oraz 41. Festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu (2005), I nagrodę na II Konkursie Pianistów Jazzowych w Warszawie (2005). Koncertował w wielu krajach Europy w Azji oraz w USA. Oprócz czynnej działalności koncertowej prowadzi także działalność dydaktyczną na stanowisku asystenta/doktoranta w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu w Akademii Muzycznejw Krakowie oraz Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

Maciej Adamczak

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, w klasie kontrabasu Jacka Niedzieli. Jest laureatem kilku krajowych konkursów, m.in. Jazz Juniors (Marcin Żupański Quartet, I nagroda,1997), Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa. Współpracował m.in. z: Quintessence Eryka Kulma, Kwartetem Krzysztofa Popka, Kwartetem Janusza Skowrona, Kwintetem Marka Bałaty, Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego, Trio Wojciecha Groborza, Kwartetem Piotra Barona. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie najczęściej występuje w klubie prowadzonym przez znakomitego polskiego saksofonistę Janusza Muniaka. Jest także wykładowcą klasy kontrabasu Katedry Muzyki Współczesnej i Jazzu krakowskiej Akademii Muzycznej.

 

Dawid Fortuna

Jest absolwentem bydgoskiej szkoły muzycznej im. Artura Rubinsteina, gdzie uczył się pod okiem znakomitego pedagoga Mirosława Żyty. Kilka lat temu ukończył Akademie Muzyczną  w Krakowie na wydziale muzyki klasycznej oraz jazzowej. Jego dotychczasowe osiągnięcia to udział w konkursach m. in. na Krokus Jazz Festiwal, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Jazz nad Odrą (wyróżnienie – 2008), zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors (2011, 2012), Jazz nad Odrą, udział w festiwalach w Polsce i za granicą oraz przede wszystkim występy ze znakomitymi polskimi jazzmenami. Miał okazje występować m.in. z Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Adamem Pierończykiem, Joachimem Menclem, Wojciechem Groborzem, Dominikiem Wanią, Sebastianem Bernatowiczem, Wojciechem Karolakiem, Agą Zaryan, Pawłem Kaczmarczykiem, Jerzym Małkiem.

 

strona internetowa zespołu http://www.newbone.art.pl/

Profil FB NEW BONE

Kanał YT tutaj

 

 

Serdecznie zapraszamy! To będzie JAZZ DOBRY GORLICE!

Szczegóły

Data:
23 lutego 2019
Czas:
19:00 - 22:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia