06
czerwiec
6 czerwca 2014 08:00 — 10 lipca 2014 17:00
Dom Polsko-Słowacki
Dom Polsko-Słowacki, Rynek 1, Gorlice, Małopolskie, 38-300, Polska
Wstęp wolny
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

KAŻDY SWOJE A WE DWOJE

WYSTAWA MALARSTWA I FOTOGRAFII ANNY I PAWŁA LAMPE

Tytuł „Każdy swoje a we dwoje” wyjątkowo trafnie charakteryzuje wystawę państwa Lampe. W galerii Domu Polsko-Słowackiego obok siebie znalazły się obrazy olejne Anny Lampe, w większości przedstawiające bukiety kwiatów, zwracające uwagę subtelnym kolorem i spokojem oraz wykonane klasycznym aparatem czarno-białe fotografie Pawła Lampe, ukazujące we wręcz nostalgiczny sposób, pełne surowego piękna, górskie szczyty. Autorzy wystawy podczas wernisażu 6 czerwca 2014 r. z poczuciem humoru opowiedzieli o wspólnym życiu, pasji malarskiej i miłości do gór. Więcej można dowiedzieć się z książki „Cap nie koza, czyli zrób ze mną, co chcesz” Iwony Kolasińskiej i Jolanty Pieczki, która jest obszernym wywiadem, mówiącym czasami poważnie, czasami w sposób żartobliwy o pracy i życiu prywatnym wybitnego chirurga.

Na wystawę zapraszamy do 10 lipca br.

Anna Lampe – ur. w 1948 r. w Bielsku-Białej. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Tkaniny. Zajmowała się twórczością w zakresie projektowania unikatowych tkanin i ubioru. Obecnie od wielu lat maluje miniatury i obrazy olejne. Tematyką jej prac są kwiaty i pejzaże. Od 1973 r. jest członkiem ZPAP i bierze czynny udział w wystawach związku. Jest również autorką wielu wystaw indywidualnych oraz laureatką licznych nagród i wyróżnień.

Prof. dr hab. n. med. Paweł Lampe – ur. w 1947 r. w Bielsku-Białej. Ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Jest kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego Śląskiej Akademii Medycznej. Autor ponad 200 prac naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych, współautor trzech patentów, laureat wielu nagród, między innymi ministra zdrowia i opieki społecznej za opracowanie biostatycznej protezy przełyku. Jest znany ze swego poczucia humoru oraz miłości do gór, jego pasją jest fotografia.

Plakat

Szczegóły

Początek:
6 czerwca 2014 / 08:00
Koniec:
10 lipca 2014 / 17:00
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia