30
czerwiec
30 czerwca 2019 08:00 — 4 lipca 2019 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1, Gorlice, Małopolska, 38-300, Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ – RELACJA

 

W dniu 29 czerwca br. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się koncert nowo powstałej orkiestry smyczkowej Light String Orchestra pod kierownictwem Marcina Fejklowicza. Repertuar Artystów mocno przypadł do gustu zgromadzonej licznie publiczności. Można było usłyszeć najbardziej znane utwory zaczerpnięte z kultowych filmów takich jak: „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Lista Schindlera”, „Misja”, „Terminal” czy „Różowa Pantera”.

Orkiestra wystąpiła w składzie:
I skrzypce: Robert Gryzik, Alicja Pyznar, Kamila Łasak, Wiktoria Liana
II skrzypce: Alicja Niemiec, Piotr Borowski, Julia Król, Marcelina Jędrzejowska, Natalia Burkot
Altówki: Ewa Borcz, Weronika Kozieł
Wiolonczele: Aleksandra Dudra, Bartłomiej Mrozek
Kontrabas: Adam Gomułka
Soliści:

Joanna Fejklowicz – absolwentka PSM I stopnia w Gorlicach w klasie klarnetu pana Dariusza Pabisa. Kontynuowała naukę w PSM II stopnia, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2012 roku. Współpracowała z Orkiestrą Symfoniczną Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz kapelą Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” w Krakowie. Uczestniczyła w międzynarodowych projektach orkiestrowych oraz koncertowała za granicą m.in. we Włoszech, w Austrii, w Czechach czy w Anglii. Na swoim koncie ma nagrania do podręczników ilustrowanych dla dzieci wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne oraz nagranie oficjalnej polskiej wersji Hymnu ŚDM Panama 2019. Obecnie związana z Szalowskim Zespołem Wokalnym oraz orkiestrą kameralną działającą przy Bazylice Mniejszej w Gorlicach.

Aleksandra Chutorańska – ukończyła naukę gry na wiolonczeli na Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Królewskim Konserwatorium w Gent (Belgia). Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach u znanych osobistości muzycznych m.in. Pieter Wispelwey, Alexander Neustoev czy Kristjan Järvi.  Doświadczenie orkiestrowe zdobywała grając m.in. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie czy Baltic Sea Filharmonic koncertując na terenie całej Europy. Od dwóch lat współpracuje z Państwowym Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Bartosz Życzyński – solista, kameralista i pedagog. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat. Ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierunkiem Vadima Brodskiego, następnie kontynuował naukę gry w klasie skrzypiec Louis-Denis OTT w Academie de Musique de Monaco oraz Danuty Głowackiej Pitet w Conservatuire de-Nice. Koncertował w kraju i za granicą. Założyciel i koncertmistrz orkiestry „Sinfonia Carpathia”. Gra na instrumencie Jean Baptiste Vuillaume z 1851 roku.

Jakub Kornakiewicz – ukończył z wyróżnieniem PSM I stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu w klasie oboju mgr Leszka Łopalewskiego, obecnie uczy się w trzeciej klasie szkoły muzycznej drugiego stopnia w klasie tego samego nauczyciela. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w klasach profesorów: prof Jerzego Kotyczki (AM Kraków), dr Arkadiusza Krupy (UMFC Warszawa). Swoją grę doskonalił również u dr Piotra Pyca (AM Katowice). W latach 2012-2015 wokalista zespołu Promyczki Dobra, z którym koncertował w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Włochy, Anglia, Austria, Filhamonia Krakowska). Razem z zespołem zajmował czołowe miejsca na festiwalach europejskich między innymi w Lido di Jesolo we Włoszech – I miejsce konkursu Orfeo in Italia. W 2018 roku założył orkiestrę Sinfonia Nova złożoną z młodych osób z Małopolski. Orkiestrę i chór tworzy około 60 osób, a kierownictwo artystyczne sprawuje założyciel.

Martyna Bulzak – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec Prof. Romana Reinera. W tych latach była laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych zarówno w kategorii indywidualnej, jak i zespołowej. Skrzypaczka Kwartetu Galicyjskiego oraz orkiestr: Sinfonia Carpathia i Arte Symfoniko. Pedagog klasy skrzypiec w ZSM w Gorlicach.

 

 

Szczegóły

Początek:
30 czerwca 2019 / 08:00
Koniec:
4 lipca 2019 / 17:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia