06
kwiecień
15:30
Parafia Rzymskokatolicka pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie
Parafia Rzymskokatolicka pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie, ul. Ks. J. Jałowego 37 A, Rzeszów, Małopolskie, 35-010, Polska
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

KONCERT WIELKANOCNY

W styczniu bieżącego roku Chór Kameralny „Belfersingers” działający w strukturach Gorlickiego Centrum Kultury  nawiązał współpracę z Guglielmo Callegari – włoskim tenorem lirycznym mieszkającym w Rzeszowie, czego efektem było wdrożenie projektu CANTO.

Głównym celem projektu jest przygotowanie i wykonywanie większych form chóralnych (msza, oratorium, utwory chóralne z oper itp.) z towarzyszeniem orkiestry, organów lub fortepianu.

Do współpracy zaproszeni zostali chętni chórzyści z Gorlic i okolic, a także osoby chcące spróbować swoich sił w śpiewaniu chóralnym. W rezultacie powstał około 30-osobowy chór składający się z chórzystów z Gorlic, Kobylanki, Szalowej, Grybowa i Rzeszowa. Równocześnie Guglielmo Callegari rozpoczął w Rzeszowie tworzenie orkiestry, składającej się z uczniów i studentów szkół muzycznych. Udział w orkiestrze wzięły również gorliczanki.

Próby chóru odbywały się w Gorlickim Centrum Kultury oraz w Rzeszowie z orkiestrą. Efektem trzymiesięcznej pracy był pierwszy koncert – Koncert Wielkanocny, który odbył się w Rzeszowie w Kościele Chrystusa Króla 6 kwietnia br. w Poniedziałek Wielkanocny. W programie koncertu znalazły się pieśni Lorenzo Perosiego (Ave Maria), Giuseppe de Marzi (Signore delle Cime), utwory instrumentalne Giacomo Pucciniego (intermezzo z opery Suor Angelica) i Pietro Mascagniego (intermezzo z opery Cavalleria rusticana) oraz główny punkt programu Missa Secunda Pontificalis (uroczysta msza odprawiana przez biskupa). Utwór ten trwający ponad 30 minut,  składał się z sześciu części (Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus, Benedictus i Agnus Dei).

Koncert wykonany przez Gorlicki Chór Polifoniczny (bo taką nazwę przybrał chór) oraz zespół smyczkowy Rzeszow Young Orchestra  pod dyrekcją Guglielmo Callegari bardzo się spodobał słuchaczom (był bis!).

Koncert ten zostanie wykonany w Gorlicach 3 maja br. Już dziś gorąco zapraszamy do gorlickiej Bazyliki.

Gorlickie Centrum Kultury
Chór Kameralny „Belfersingers”

Szczegóły

Data:
6 kwietnia 2015
Czas:
15:30
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia