17
listopad
17:00 — 20:00
Dom Polsko-Słowacki
Dom Polsko-Słowacki, Rynek 1, Gorlice, Małopolskie, 38-300, Polska
Wstęp wolny
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

MAŁOPOLSKA ODKRYTA

SPOTKANIE Z KAMILEM BAŃKOWSKIM

Podczas spotkania w Domu Polsko-Słowackim sądecki fotografik Kamil Bańkowski przedstawił multimedialną prezentację pt. „MAŁOPOLSKA ODKRYTA”, która urzekła widownię. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy prelekcji o niezwykłych szczegółach znajdujących się w małopolskich kościołach i cerkwiach, ich unikatowych wnętrzach oraz dziełach sztuki sakralnej. Wystawa fotografii pt. „MAŁOPOLSKA ODKRYTA” będzie eksponowana do 20 listopada 2015 roku.

Kamil Bańkowski – jest rodowitym sądeczaninem. Fotografią zajmuje się od dziesięciu lat. Tematyka dominująca w jego pracach to krajobraz i architektura. Utrwala na fotografii niezwykłe, wręcz magiczne momenty, które spotyka w ukochanych przez siebie miejscach na Sądecczyźnie oraz w południowej Polsce i na Słowacji.

Kamil Bańkowski podczas spotkania odkryje przed nami piękne, unikatowe wnętrza, dzieła sztuki sakralnej oraz interesujące szczegóły znajdujące się w małopolskich kościołach i cerkwiach, które często umykają nam podczas zwiedzania. Pokaże motywy wyjątkowe i niepowtarzalne, takie jak Matka Boża z Dzieciątkiem i jednorożcem w Wojakowej lub Madonna ze słonecznikiem w Ptaszkowej. Wystawa fotografii i prelekcja autora prac zapewne zachęci do odwiedzenia na mapie Małopolski miejsc, w których możemy kontemplować sztukę w oryginalnych wnętrzach.

 Plakat

Szczegóły

Data:
17 listopada 2015
Czas:
17:00 - 20:00
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia