07
październik
19:00 — 20:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1, Gorlice, Małopolska, 38-300, Polska
zł70
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

„MOJA MIŁOŚĆ” RECITAL AUTORSKI MICHAŁA BAJORA

Po tygodniu pracy, zmagań z codziennością, nadchodzi upragniony weekend, a wraz z nim czas na  relaks, spotkania towarzyskie i kulturalne. Planujemy jak ten czas spędzić najlepiej, zastanawiamy się  gdzie i w jaki sposób możemy odpocząć, odstresować się i „naładować baterie” .

W piątkowy wieczór do Gorlickiego Centrum Kultury tłumnie przybyli widzowie, by wziąć udział w recitalu autorskim Michała Bajora – artysty, którego bliżej przedstawiać nikomu nie trzeba. Piosenkarz  podczas swojego pierwszego występu w Gorlicach zaprezentował zgromadzonej publiczności  najnowszy program pt. „Moja miłość” przeboje zgromadzone na 19-tej płycie artysty, pod tym samym tytułem. Usłyszeliśmy kilkanaście najpiękniejszych utworów o miłości, trwale zapisanych w historii polskiej muzyki rozrywkowej, w pamięci i sercach kilku pokoleń słuchaczy, w tym dwie premierowe piosenki napisane specjalnie dla Michała Bajora przez mistrza słowa – Wojciecha Młynarskiego, nagrane na płycie w duetach z Alicją Majewską i Anną Wyszkoni.

„Zanurzeni” w mroku Sali Teatralnej GCK swoją uwagę skierowaliśmy na scenę skąd dobiegały nas dźwięki melodii i teksty znanych utworów min. takie jak: „Prześliczna wiolonczelistka”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Ach życie kocham cię nad życie” przeplatane narracją i anegdotami Michała Bajora. Wyciszeni, zasłuchani w charakterystyczne brzmienie głosu artysty doświadczaliśmy relaksu. Magia dźwięku i słowa przynosiła ukojenie.

Podczas koncertu Michałowi Bajorowi towarzyszyli muzycy: Tomasz Krezymon (piano), Marcin Olak (gitara akustyczna), Konrad Kubicki (gitara basowa), Piotr Maślanka (perkusja).

Po koncercie artysta zaprosił widzów do Sali Kameralnej GCK, gdzie miłośnicy jego piosenek mieli możliwość uzyskania jego autografu.

Szczegóły

Data:
7 października 2016
Czas:
19:00 - 20:00
Cena:
zł70
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia