13
Maj
08:00
Dom Polsko-Słowacki w Bardejovie
Bardejov, Małopolskie
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA GORLICE W BARDEJOVIE

W dniu 13.05.2008 r. pełna entuzjazmu Młodzieżowa Rada Miasta Gorlice wraz z nauczycielami, Jadwigą Wójtowicz i Aleksandrem Augustynem a także pracownikiem Domu Polsko – Słowackiego Anną Żegleń udali się z roboczą wizytą do Bardejova na spotkanie z przedstawicielami tamtejszych szkół. Ciepłe przyjęcie w Centrum czasu wolnego, gdzie odbyło się spotkanie było zapowiedzią miłej atmosfery w jakiej przebiegała cała wizyta. Młodzi radni z ciekawością przysłuchiwali się prezentacjom bardejovskich szkół, które zawierały wiele informacji o ich funkcjonowaniu. Wśród ciekawostek można wymienić zastąpienie tradycyjnego dzwonka muzyką relaksacyjną oraz lekcje gotowania i opieki nad dziećmi. Słowackie szkoły mogły pochwalić się również różnego typu akcjami np.: zbiórkami pieniężnymi na rzecz Afryki, zbiórkami makulatury, plastikowych butelek, wieczek od jogurtów.

Następnym punktem programu było zwiedzanie jednej ze szkół, gdzie młodzi Gorliczanie nie tylko obejrzeli sale lekcyjne ale także zjedli obiad w gwarnej stołówce szkolnej.

Wizytę zakończyło zwiedzanie miasta. Młodzież mogła zobaczyć Urząd Miasta, Dom Polsko – Słowacki, Šarišské múzeum, w którym ciekawym eksponatem jest pierścień księżniczki Sissi a także spróbować słynnych bardejovskich bagietek.

W miesiącu wrześniu planowana jest rewizyta przedstawicieli słowackich szkół w Gorlicach.

Fot. J. Rozpłochowski

Szczegóły

Data:
13 maja 2008
Czas:
08:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator: