czerwiec
Gorlickie Centrum Kultury
Gorlickie Centrum Kultury, ul. Michalusa 4, 38-320 Gorlice, Polska

Historia 45 letniej Pauli, która po latach pracy w korpo, mieszkaniu w Warszawie na strzeżonym osiedlu, rozwodzie, rzuca wszystko i wraca do swojego Słoikowa, małej mieściny w Beskidzie Niskim. Opowiada nam piosenkami o szalonych studenckich czasach w latach 90- tych, swoich licznych fascynacjach, losie frankowiczki, o życiu w kapitalistycznej Polsce. Prowadzi nas przez obraz pandemicznej prowincji, na którą wraca i w której totalnie się rozkochuję.

Monodram z piosenkami, recital pandemiczny, stand up muzyczny.
Jeśli państwo chcą odreagować pandemiczną frustracje, stres, leki i niepokoje – zapraszamy!
Można tupać, śpiewać, wyć z artystką, a wszystko to w reżimie sanitarnym.

Monika Babula aktorka teatralna i kabaretowa. Współpracowała z Teatrem Nowym, Teatrem Syrena, Teatrem Polskim w Warszawie. Grała w kabarecie Pożar w burdelu. Wystąpiła w pierwszym sezonie SNL Polska. Obecnie mieszka w Beskidzie Niskim i działa artystycznie po górach i lasach jako stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dziki Band w składzie: Piotr Przyrowski – gitara elektryczna, Tomasz Kubala – gitara basowa, Rafał Boniśniak – perkusja, Mirosław Bogoń – instrumenty klawiszowe

Tekst: Michał Walczak, Maks Łubieński i Monika Babula
Muzyka: Wiktor Stokowski, Michał Gurczyński, Andrzej Izdebski