23
Kwiecień
19:00 — 21:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

MOTION TRIO

Zapraszamy na koncert zespołu MOTION TRIO, który odbędzie się 23 kwietnia br.  o godz. 19.00 w Gorlickim Centrum Kultury. Jest to koncert inaugurujący XVII  Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe.

W programie koncertu:

1. Michael Nyman – In Re Don Giovanni (trans. J. Wojtarowicz)

2. Paweł Baranek – Pierwszy Dzień Wiosny

3. Motion Trio – Sunrise Dance

4. Janusz Wojtarowicz – DJ Chicken

5. Motion Trio – Libertyn

6. Janusz Wojtarowicz – Heart

7. Janusz Wojtarowicz – Little Story

8. Janusz Wojtarowicz – Karuzela

9. Paweł Baranek – Szkot

10. Janusz Wojtarowicz – Balcan Dance

11. Wojciech Kilar – Orawa (trans. J. Wojtarowicz)

MOTION TRIO – polskie trio akordeonowe, łączące w swej twórczości ogień muzyki o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych. Pełna pasji i namiętności muzyka Motion Trio została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul.

Niezwykle oryginalne brzmienie, Motion Trio zawdzięcza autorskim kompozycjom artystów tworzących zespół, w głównej mierze leadera – Janusza Wojtarowicza oraz Pawła Baranka i Marcina Gałażyna.

Założony dwadzieścia lat temu zespół przeszedł swą artystyczną drogę od koncertów na ulicach Europy po największe koncertowe sale świata, m.in.: nowojorską Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeński Konzerthaus.

Udział w koncercie Motion Trio wzbudza emocje równe koncertom Paganiniego i Metalliki, tak silny i ekscytujący w brzmieniu jest ich dźwięk, co najważniejsze, przy zachowaniu czystości brzmienia akordeonu: bez przetwarzania, bez udziału innych instrumentów, bez trików techniki. Artyści polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na akordeonach, wyobraźni i talencie.

W zdumienie wprawia słuchaczy niepowtarzalne, bardzo oryginalne brzmienie, łączące w sobie minimal music, jazz, rock, folk czyli „motion music” definiowane przez Janusza Wojtarowicza jako „muzyka, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewykorzystany dotąd fascynujący instrument”.

Dwanaście albumów wydanych do tej pory przez Motion Trio zdobyło szerokie uznanie, zbierając pochwały i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej jak i klasycznej. Motion Trio wystąpiło w czterdziestu krajach świata na wszystkich kontynentach. Zespól gra na instrumentach Pigini Sirius Millenium, uważanych za najlepsze akordeony na świecie.

Skład zespołu:

Janusz Wojtarowicz
Paweł Baranek
Marcin Gałażyn

Oficjalna strona zespołu: www.motiontrio.com

Plakat

Wstęp wolny!

Rezerwacja wejściówek pod nr tel. tel. 18 35 35 695, 508 188 782 (w godz. 9.00-15.00)
Odbiór miejscówek w sekretariacie GCK.

Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
23 kwietnia 2017
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator: