08
styczeń
8 stycznia 2016 18:00 — 15 stycznia 2016 20:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1, Gorlice, Małopolska, 38-300, Polska
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

W dniu 8 stycznia br. w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się doroczne Spotkanie Noworoczne. Na zaproszenie Burmistrza Gorlic Rafała Kukli, Przewodniczącego Rady Miasta Gorlice Krzysztofa Wrońskiego, Starosty Gorlickiego Karola Górskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Marka Bugno przybyli zasłużeni ludzie kultury, działacze sportowi, radni, dyrektorzy miejskich i powiatowych jednostek organizacyjnych.

W trakcie uroczystości Ewa Wachowicz odebrała nagrodę burmistrza Gorlic – statuetkę Dersława – za wspieranie promocji Gorlic i Ziemi Gorlickiej.

Statuetkę wręczył burmistrz Gorlic Rafał Kukla, a gratulacje i kwiaty przekazał starosta Karol Górski.
Statuetka DERSŁAWA Karwacjana to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez burmistrza Gorlic za zasługi na rzecz promowania naszego miasta oraz wspomaganie i lobbowanie na rzecz lokalnych inicjatyw i przedsięwzięć.

Podczas Spotkania Noworocznego burmistrz Rafał Kukla oraz przewodniczący Rady Miasta Gorlice Krzysztof Wroński wręczyli również nagrody za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2015 roku.

Miło nam poinformować, że za:

  • osiągnięte wyniki sportowe nagrodę otrzymał Piotr Kretowicz – wychowawca i trener dzieci i młodzieży w szachach. Jego wychowankowie zdobywają liczne nagrody w turniejach krajowych i zagranicznych, a także reprezentują Gorlicki Klub Szachowy „Kornuty” w rozgrywkach II, III i IV ligi juniorów.
  • osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury nagrodę otrzymali:

– Halina Czeluśniak, Kierownik artystyczny i członek Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” (działającego w GCK) obchodzącego w 2015 roku 50-lecie działalności oraz choreograf Zespołu Tanecznego „Pogórzanie Bis” działającego w oparciu o młodzież z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Gorlicach.

– Stanisław Dziedziak – współzałożyciel i członek Chóru Kameralnego „Belfersingers” oraz Podkarpackiego Chóru Męskiego, członek polsko-słowackiego Chóru „Wox Amici”, współorganizator wielu imprez kulturalnych, działacz społeczny.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: Fotorelacja zamieszczona na stronie Gorlice.pl

Autor zdjęć – Marcin Gugulski

Szczegóły

Początek:
8 stycznia 2016 / 18:00
Koniec:
15 stycznia 2016 / 20:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia