21 stycznia 2017 08:00 — 2 lutego 2017 17:00

NAGRODA GRAND PRIX DLA CHÓRU GCK „BELFERSINGERS” PODCZAS XVI MIECHOWSKIEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI CHÓRALNEJ KOLĘD I PASTORAŁEK

21 stycznia br. w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie odbył się XVI Miechowski Przegląd Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek.

Celem Przeglądu jest konfrontacja dorobku artystycznego i umiejętności wykonawczych działających społecznie chórów i zespołów wokalnych oraz pobudzenie działalności kulturalnej i twórczej środowisk muzycznych.

W przeglądzie wzięło udział 12 chórów, a wśród nich Chór Kameralny GCK „Belfersingers”, który pod batutą Edyty Sędzik zaprezentował utowory: „Z narodzenia Pana” (utwór obowiązkowy), „Hej w Dzień Narodzenia”, „Kołysanka Jezuskowa”, „Mizerna cicha”, „Jezusek malusieńki”, „Kolęda góralska” i jak czytamy na stronie www.dziennikpolski24.pl: „Śpiewający nauczyciele pokazali wielką klasę”.

Jury w składzie: Marcin Durman, Walery Dubrowskij, Jolanta Sojka i Alina Majewicz przyznało chórowi z Gorlic Nagrodę Grand Prix Przeglądu.

Serdecznie gratulujemy !

Autor zdjęć: Stanisław Dziedziak