01
Październik
08:00
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

NOWOŚCI W WYSOKICH TATRACH NA SŁOWACJI

1. Pływanie łódkami po Jeziorze Szczyrbskim (Štrbské Pleso– 1346 m n.p.m.): po niemal 30-letniej przerwie na początku lipca br. otwarta została jedna z najpiękniejszych i najbardziej lubianych atrakcji w Wysokich Tatrach. Pływanie łódkami po Jeziorze Szczyrbskim ma ponad 200 letnią tradycję, jednak pod koniec lat 70-tych zostało wstrzymane ze względu na duże zanieczyszczenie jeziora oraz na niezdyscyplinowane zachowanie turystów.

Przystań łódek znajduje się od strony 5* Hotelu Grand Kempiński Wysokie Tatry www.kempinski-hightatras.com, który otwarty zostanie po kompleksowej rekonstrukcji w październiku 2008 roku.

Do dyspozycji turystów jest 7 łódek 6-osobowych i jedno kanoe. Cena za wynajęcie łódki na 45 minut wynosi 450 SKK /15 EUR/. Za każdych kolejnych 10 minut dopłata 150 SKK /5 EUR/.

2. Taras widokowy po zachodniej stronie Łomnicy. Rekordowo szybko/w ciągu 30 dni/ została zbudowana kolejna atrakcja na drugim co do wielkości szczycie Wysokich Tatr. Od tego lata zwiedzający Szczyt Łomnicy mogą z nowej platformy widokowej rozkoszować się przepięknymi widokami na tatrzańskie szczyty, albo  widokiem w dół, w przepaść patrząc przez przezroczyste szkło tarasu. Stać na Łomnicy na wysokości 2634 m i mieć pod nogami przecudne dzieło matki natury to wspaniałe i pełne adrenaliny wrażenie, które z pewnością warto przeżyć. Koszt inwestycji wyniósł około 55 tys. PLN. Jednocześnie z otwarciem tarasu widokowego udostępniony dla turystów został także Naturalny ogródek botaniczny na Łomnicy. Przy współpracy z Lasami Państwowymi Tatrzańskiego Parku Narodowego. Tworzą go 22 rośliny, które żyją w tych wysokich, niesprzyjających warunkach. Turyści mogą je podziwiać w ich naturalnym środowisku życia.

Przypominam, ze na Łomnicy od ponad roku działa wyremontowana ekskluzywna kawiarnia Dziadek oraz do dyspozycji turystów udostępniony jest 4-osobowy apartament. To najwyżej położony apartament w Europie Środkowej. Cena za nocleg dla 4 osób z transportem na górę i z powrotem, drinkiem powitalnym, 3-daniową kolacją w kawiarni Dziadek na Łomnicy oraz śniadaniem na Skalistym Stawie wynosi 12 900 SKK /około 1400 PLN/.

Więcej informacji na www.tldtatry.sk

Szczegóły

Data:
1 października 2008
Czas:
08:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator: