24
październik
08:00 — 15:00
Dom Polsko-Słowacki
Dom Polsko-Słowacki, Rynek 1, Gorlice, Małopolskie, 38-300, Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

OBRADY KOMISJI KONKURSOWEJ III POLSKO-SŁOWACKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MÓJ BESKID NISKI”

Dobiegła końca procedura konkursowa w III Polsko-Słowackim Konkursie Fotograficznym „Mój Beskid Niski” organizowanym przez Gorlickie Centrum Kultury – Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Urząd Miejski w Gorlicach, Centrum Kultury i Turystyki – Dom Polsko-Słowacki w Bardejovie i Urząd Miasta w Bardejovie.

W dniu 24 października 2013 r. odbyły się obrady komisji konkursowej, która dokonała wyboru zwycięzców oraz wytypowała zdjęcia na wystawę pokonkursową.

W składzie jury znaleźli się:

– Zbigniew Podsiadło – artysta fotografik, prezes Okręgu Górskiego Związku Polskich Artystów Fotografików

– Adam Gryczyński – artysta fotografik, laureat Nagrody Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa za wybitne i szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w Małopolsce w 2013 roku

– Jerzy „Szpinak” Kujawski – Kawaler Orderu Uśmiechu

– Jerzy Knot – zastępca Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Gorlicach

– Krzysztof Szadkowski – Kierownik Domu Polsko-Słowackiego w Gorlicach.

Bardzo duże zainteresowanie tematyką konkursu było widoczne również w tym roku. Młodzież z 24 szkół z Polski i Słowacji nadesłała 338 fotografii. Najmłodszą uczestniczką konkursu jest sześciolatka uczęszczająca do klasy I szkoły podstawowej.

Jury ze względu na wartości edukacyjne konkursu fotograficznego „Mój Beskid Niski”, przyczyniającego się do realizacji idei wychowania poprzez formę sztuki jaką jest fotografia, widzi potrzebę kontynuacji konkursu. Jednak uczestnikom sugeruje zwrócenie większej uwagi na wydarzenia kulturalne regionu oraz życie mieszkającej tu społeczności.

Inauguracyjny wernisaż otwierający wystawę połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 12 listopada 2013 r. o godz. 12.00 w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach.

Szczegóły

Data:
24 października 2013
Czas:
08:00 - 15:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia