13
wrzesień
19:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
wstęp wolny!
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

PASS

Dnia 13 września br. w Gorlickim Centrum Kultury odbyła się premiera spektaklu zatytułowanego „PASS” w reżyserii Jakuba Kruczka (student IV roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu), w wykonaniu Teatru Eksperymentalnego GCK „ERGO”.

W miesiącach lipcu i sierpniu br. w GCK trwały próby teatralne połączone z warsztatami aktorsko-tanecznymi, których efektem jest ww. spektakl. Scenariusz do sztuki ułożyli członkowie zespołu teatralnego na bazie własnych obserwacji życia, stylów komunikacji i relacji międzyludzkich. W ten sposób powstała opowieść o miłości, namiętności, pragnieniach, zagubieniu i wewnętrznym niepokoju. Opowieść skłaniająca do refleksji, przedstawiająca świat widziany oczami młodych ludzi.

Dobra gra aktorska wciągnęła publiczność w środek akcji, w świat emocji ludzi młodych. Ciekawy scenariusz, choreografia bogata w różne układy taneczne, zmieniająca się muzyka (dominuje rap), półmrok panujący na scenie i ten niesamowity efekt czerwonych świateł lamp, który nadał widowisku dramaturgii to niewątpliwe atuty tego przedstawienia. „Pass” nagrodzono owacjami na stojąco.

Spektakl miał charakter kameralny. Widownia umiejscowiona na scenie wypełniła się po brzegi. Sztukę z zaciekawieniem obejrzało ok. 100 osób. Wśród zgromadzonej publiczności znaleźli się rodzice aktorów ich nauczyciele (wychowawcy klasowi), koledzy i koleżanki ze szkół oraz miłośnicy teatru.

Po spektaklu odbyło się spotkanie z reżyserem widowiska i członkami Teatru Eksperymentalnego „ERGO”. Wzięła w nim udział ponad połowa przybyłej publiczności co świadczy o zainteresowaniu jakie wzbudził spektakl.

Planowane są kolejne prezentacje tej sztuki.

Koncepcja i reżyseria: Jakub Kruczek
Choreografia: Jakub Kruczek oraz zespół

Osada:
Ewa Brudziewska
Eryk Dyląg
Mirella Jurkowska
Aleksandra Kukla
Jacek Leśniak
Michał Prokop
Oliwia Przybyłowicz
Magdalena Rąpała
Wiktoria Stelmach
Weronika Tomaszewska
Eryk Zawiślak
Adrian Zimowski

Fotorelacja, autor zdjęć – Lech Klimek „Gazeta Krakowska”

 

Fotorelacja, autor zdjęć – Kamil Czeluśniak

Szczegóły

Data:
13 września 2015
Czas:
19:00
Cena:
wstęp wolny!
Wydarzenie Kategoria:
Organizator: