2 grudnia 2008 17:00 — 9 stycznia 2009 17:00

PIĘKNO WSPÓLNEJ KRAINY

POŁUDNIOWA MAŁOPOLSKA I PÓŁNOCNA SŁOWACJA W FOTOGRAFII KAMILA BAŃKOWSKIEGO

Wernisaż i pokaz slajdów dnia 2 grudnia 2008 roku (wtorek), godz. 17.00

Późnym popołudniem 2 grudnia 2008 r. odbył się wernisaż otwierający wystawę Kamila Bańkowskiego pt. „Piękno wspólnej krainy – Południowa Małopolska i północna Słowacja w fotografii”. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć nie tylko zdjęcia wystawione w galerii ale także prezentację obejmującą inne prace młodego artysty z okresu ostatnich dwóch lat. Autor odpowiadał na liczne pytania dotyczące techniki fotografowania, opowiadał także o warunkach, w jakich powstają zdjęcia.

Pogranicze polsko-słowackie jest atrakcyjnym terenem górskim wartym uwiecznienia na fotografiach. Oprócz ciekawych zabytków osadzonych korzeniami w różnych wiekach, regiony te zadziwiają o każdej porze roku malowniczymi krajobrazami. Zwiedzając te tereny można przekonać się, że kryją one szeroką paletę jeszcze nie odkrytych miejsc, a te odkryte zapisują się w pamięci swym nieodpartym urokiem. Sprawia to, że region pod względem turystycznym jest wyzwaniem, a jego zwiedzanie nie nudzi. Młody sądecki fotografik Kamil Bańkowski zauroczony pięknymi pejzażami i oryginalną architekturą poszukuje ciekawych, „magicznych” wręcz miejsc i uwiecznia je na fotografiach.

Więcej informacji na www.irart.pl

2 grudnia 2008 / 17:00