19
styczeń
19 stycznia 2018 08:00 — 24 stycznia 2018 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

„BANKIET” Z KABARETEM JURKI

W piątkowy wieczór na scenie Gorlickiego Centrum Kultury oglądaliśmy Kabaret Jurki z najnowszym programem „Święta polskie”.

Skecze ukazujące w karykaturalny, ale niezwykle trafny sposób relacje panujące w niejednej polskiej rodzinie śmieszyły do łez. Jurki od kilkunastu lat podglądają rodaków. I co widzą?

Osobliwy „taniec” między grobami we Wszystkich Świętych, kiedy ktoś „odpala” grający znicz, a bliskiemu ręki na pojednanie podać nie chce. Potem zapraszają nas na pierwszokomunijne przyjęcie. Przyjęcie?! Raczej „bankiet full wypas”! Ale co tam – zastaw się, a…

I nagle przenosimy się na majówkowy grill. Piwko się leje, kiełbaska skwierczy, majówkowy weekend trwa na całego… Tylko o jaką konstytucję kiedyś chodziło?

Jurki (Agnieszka „Marylka” Litwin-Sobańska, Przemek „Sasza” Żejmo, Wojtek Kamiński i Marek Litwin) to fachowcy od polskich obyczajów. Tworzą niezwykle barwne postacie. A jak jeszcze Wojtek zaśpiewa… i dołączy do niego „Sasza”)… Brzuch boli od śmiechu.

Niesamowicie pozytywna energia, sala wypełniona śmiechem, bardzo dobry kontakt z publicznością to wszystko sprawiło, że piątkowy występ kabaretu Jurki z pewnością można zaliczyć do udanych.

Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór.

Szczegóły

Początek:
19 stycznia 2018 / 08:00
Koniec:
24 stycznia 2018 / 17:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia