11
październik
11 października 2019 08:00 — 15 października 2019 15:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1, Gorlice, Małopolska, 38-300, Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

POZYTYWNA DYSCYPLINA – WARSZTATY DLA RODZICÓW

Drogi Rodzicu!

Jeśli masz dość codziennych sprzeczek o proste rzeczy, mówienia po kilka razy tego samego, podczas gdy dziecko i tak nie słucha, masz dość tego, że dziecko ciągle stawia na swoim a Ty musisz mu ulegać lub walczyć z nim, dość przypominania, upominania, wyciągania konsekwencji…

… to zapraszam na warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny, na których z szacunkiem do siebie i do dziecka rozwiążemy powyższe problemy i nie tylko. Poświęcając swój cenny czas, zyskasz umiejętności, z których będziesz mógł korzystać na co dzień, które ułatwią Ci dogadanie się z Twoim dzieckiem, a Ty nie będziesz miał poczucia winy, frustracji i zepsutego humoru… Będziesz miał za to więcej czasu na radość, miłość, przytulasy i wygłupy. A przy okazji nauczysz swoje dziecko ważnych życiowych kompetencji.

Czym w ogóle jest Pozytywna Dyscyplina? To cudowne, pełne miłości podejście do wychowywania dzieci zgodne z komunikacją bez przemocy (NVC) oraz Montessori, oparte na potrzebie przynależności i znaczenia oraz wzajemnym szacunku, bazujące na wiedzy naukowej, z 35-letnią praktyką.

Serdecznie zapraszam na cykl 3 warsztatów prowadzonych w Gorlickim Centrum Kultury w dniach 17.-19.10.2019. Zapisy najpóźniej do dn. 15.10.2019 (wtorek) drogą mailową na adres paulina.pozytywnadyscyplina@gmail.com (WAŻNE: proszę o podanie w temacie maila swojego nazwiska oraz terminu warsztatów).

  • Dzień I

Program:Dowiemy się jak nauczyć dzieci życiowych kompetencji, jak podążać drogą środka, bez zbytniej surowości i pobłażliwości, jak formułować nasze komunikaty, tak aby były one z szacunkiem do nas, do dziecka, oraz tak, aby zachęciły dziecko do współpracy zamiast do odpowiedzi „nie” na wszystko. Pomożemy dzieciom poczuć, że są szanowane i że są kompetentne, żeby poradziły sobie same. Zastanowimy się jak działa nasz mózg, oraz jak ta wiedza przekłada się na sytuacje stresowe i konflikty z dzieckiem (i z dorosłym również). Sprawdzimy jak działają nasze niewinne „gadzie” komunikaty na dzieci. Uświadomimy sobie, co myślą, czują i decydują dzieci w reakcji na różne style wychowawcze i zrozumiemy stwierdzenie R. Dreikursa: „Dziecko, które zachowuje się niewłaściwie, to dziecko zniechęcone”. Spróbujemy zrozumieć negatywne skutki „karnego jeżyka” i poznamy pozytywną przerwę. Nauczymy się tak przepraszać, aby zbudować autorytet w oczach dziecka i konstruktywnie rozwiązać problem.

Termin: czwartek17.10.2019 godz. 16:30-20:30

Cenafirstminute: 80 zł/osoba, 140 zł/para (zapisy do dn. 12.10.)

Cena lastminute: 130 zł/osoba, 230 zł/para (zapisy od dn. 13.10.)

  • Dzień II (tylko dla osób, które uczestniczyły w dniu I)

Program:Dowiemy się co wspiera, a co zniechęca dzieci do działania. Zbadamy dokładnie, dlaczego dzieci zachowują się źle oraz co się znajduje pod ich górami lodowymi. Dowiemy się jak dogadać się z dzieckiem, które nas rani (emocjonalnie i fizycznie), walczy z nami o władzę, wyzywa nas do walki, stawia na swoim, w negatywny sposób absorbuje naszą uwagę oraz z takim, które straciło wiarę w siebie i nie wiemy jak mu pomóc.Zastanowimy się, jak to jest z tymi karami i groźbami, dlaczego są złe, skoro działają? Co stosować zamiast kar i nagród, żeby nasze dziecko chciało z nami współpracować i rozwijało motywację wewnętrzną? Jak w pozytywny sposób wyciągać konsekwencje? Sprawdzimy jaki jest długoterminowy wpływ pochwał na dzieci i jaką mamy pozytywną alternatywę.

Termin: piątek18.10.2019 godz. 16:30-20:30

Cenafirstminute: 80 zł/osoba, 140 zł/para (zapisy do dn. 12.10.)

Cena lastminute: 130 zł/osoba, 230 zł/para (zapisy od dn. 13.10.)

  • Dzień III (tylko dla osób, które uczestniczyły w dniu I)

Program:Poznamy flagową technikę Pozytywnej Dyscypliny, czyli spotkania rodzinne, które rozwijają wszystkie pożądane kompetencje życiowe naszych dzieci oraz rozwiązują problemy, na które żaden inny sposób nie działa. Poznamy rytuały rodzinne, dzięki którym nauczymy dziecko ważnych umiejętności – planowania i brania odpowiedzialności. Przyjrzymy się również naszym preferencjom życiowym (na co dzień oraz w sytuacji stresowej) oraz jak nasze zachowanie w stresie wpływa na naszych bliskich i dzieci (a także współpracowników). Na koniec zmotywujemy się do działania i zadbamy o siebie (my, jako rodzice, zachowujemy się lepiej, kiedy czujemy się lepiej). Na koniec uczestnicy otrzymają dyplomy.

Termin: sobota19.10.2019 godz. 8:30-12:30

Cenafirstminute: 80 zł/osoba, 140 zł/para (zapisy do dn. 12.10)

Cena lastminute: 130 zł/osoba, 230 zł/para (zapisy od dn. 13.10.)

Paulina Tarasińska

Certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny

 

 

Szczegóły

Początek:
11 października 2019 / 08:00
Koniec:
15 października 2019 / 15:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia