18 czerwca 2017 15:00 — 22 czerwca 2017 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI W „LETNIM OGRODZIE UMIEJĘTNOŚCI”

18 czerwca Gorlickie Centrum Kultury zamieniło się w wakacyjny, szalony ogród, pełen dobrej zabawy. A to za sprawą wydarzenia „Letni ogród umiejętności”. W letniej atmosferze zaprezentowaliśmy to co działo się u nas przez ostatni rok szkolny. Na scenie pojawili się podopieczni pracowni muzycznej, teatralnej i tanecznej oraz mogliśmy podziwiać prace uczestników zajęć plastycznych.

Imprezę otworzył występ młodego, przyszłego pianisty Kamila Augustyna, który uczęszcza na zajęcia muzyczne do instruktora GCK Pana Bogdana Urzędowskiego. Kamil zaprezentował dwa utwory „It’s hard to say goodbye” Michaela Ortegi oraz „Enter the east” – muzykę z gry Metin 2.

Szybko mieliśmy okazję przekonać się jak ukryte talenty i  umiejętności podopiecznych pracowni GCK są zróżnicowane, a czasem nawet zaskakujące, gdyż jako druga na scenie zaprezentowała się Grupa Teatralna „SMART” działająca przy Gorlickim Centrum Kultury. Zespół przygotował spektakl na podstawie baśni Marii Niklewiczowej pt. „Srebrne dzwony”. Reżyserem i opiekunem grupy jest instruktor GCK Pani Teresa Klimek.

Po spektaklu czekała na nas chwila wytchnienia przed kolejnymi emocjami, które przygotowali instruktorzy GCK w „Letnim Ogrodzie”. Każdy mógł przez chwilę wypocząć na leżaku i nabrać energii do dalszej przygody podjadając słodkie przekąski. Dekoracje wykonała instruktorka ds. plastyki Pani Magdalena Rak oraz Pan Tomasz Tajak. W krótkiej przerwie podziwialiśmy prezentacje kwiatów wykonanych przez uczestników zajęć świetlicowych.

W drugiej części występów scenicznych mogliśmy oglądać śpiewające i taneczne talenty. Jako pierwsza zaprezentowała się Zosia Dziubaczka, która przekonała nas, że mama zawsze rację ma w piosence „Mama wszystko wie”. Zosia wykonała również drugi utwór „Reklama”. Nad tym, by oszlifować niezwykły talent Zosi, czuwa instruktor GCK Pan Bogdan Urzędowski, do którego Zosia uczęszcza na lekcje śpiewu.

Po przepięknym występie małej wokalistki przenieśliśmy się w nieco inny klimat, a to za sprawą tego, że na scenie zaprezentował się zespół taneczny GCK Dance HD w układzie przygotowanym przez instruktorkę Panią Magdalenę Kulkę.

Kolejna wystąpiła  laureatka drugiego miejsca w konkursie „Ja też mam talent” Milena Kuziak, która zaśpiewała piosenkę „Lipka”. Następnie podziwialiśmy młodziutką wokalistkę Anię Klesyk, która wykonała utwór „Taka inna piosenka” oraz „Gdzie są do kariery drzwi”.

Po niezwykłych występach wokalnych znów przenieśliśmy się w świat tańca i zasmakowaliśmy trochę latynoskiego klimatu oglądając pokaz tańców latynoamerykańskich. Para taneczna Angelika Druciak i Artur Bajorek udowodnili nam, że taniec to ich pasja ale i niezwykły talent, który rozwijają w Szkole Tańca SHOW DANCE pod okiem instruktora Wojciecha Ludwina. Parze tej niejeden mógłby pozazdrościć temperamentu. W ich wykonaniu mogliśmy również podziwiać tańce standardowe: walc angielski, quickstep oraz tango.

Na koniec swoim występem oczarowała nas dziewczyna o niezwykłej urodzie i głosie Patrycja Rotko, która wykonała piosenkę „Brzydcy”.

Aby dostarczyć publiczności jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń, przedstawiciele Teatru Eksperymetalnego GCK ERGO przygotowali małą niespodziankę. Niezwykle ciekawy pokaz światełek ledowych TRIO LIGHT SHOW w wykonaniu Ewy Brudziewskiej i Jacka Leśniaka bardzo spodobał się publiczności.

Na zakończenie Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury Pan Janusz Zięba podziękował podopiecznym pracowni GCK za trud i pracę jaką włożyli przez cały rok szkolny, aby doskonalić swoje umiejętności i talenty pod okiem instruktorów.

Zabawy tego dnia nie było widać końca. Panie instruktorki ze świetlic zaprosiły dzieci do sali kameralnej na animacje, gry i zabawy.

Mamy nadzieję, że tego dnia Gorlickie Centrum Kultury stało się oazą relaksu i każdy z nas wrócił do domu pełen pozytywnej energii. Korzystając z okazji, że już za kilka dni wakacje, życzymy wszystkim dzieciom i młodzieży udanego wypoczynku, mnóstwa niezapomnianych przygód oraz dużo słońca i uśmiechu.

18 czerwca 2017 / 15:00
22 czerwca 2017 / 17:00