10 stycznia 2019 08:00 — 13 stycznia 2019 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

PREMIERA SPEKTAKLU PASTORAŁKA – RELACJA

W dniu 9 stycznia br. w Gorlickim Centrum Kultury miała miejsce premiera spektaklu teatralnego „Pastorałka”w wykonaniu Grupy Teatralnej Otwarte Drzwi, RZT i Kapeli Pogórzanie z gościnnym udziałem dzieci. Spektakl został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli.”Pastorałka” to misterium ludowe będące teatralną interpretacją tekstów „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla i „Pastorałki” Leona Schillera, a opowiada znaną wszystkim historię przyjścia na świat Bożego Syna.

Wystąpili: Grażyna Adamowicz, Anna Grębla, Maria Guzik, Wiesław Guzik, Mariola Janowska Harkawy, Alojzy Janusz, Grażyna Klim, Leszek Rak, Andrzej Staszyński, Andrzej Szufa, Aleksander Szufa, Jan Miarecki, Ewa Mikos-Liszka, Stanisława Zagata, RZT „Pogórzanie”, dzieci: Monika Adamczyk, Lena Belniak, Emilia Cisowska, Zosia Dziubaczka, Hania Dziubaczka, Emilia Stasiowska, Kaja Piórkowska, Daria Piórkowska, gościnnie: Julia Kaczmarczyk.

Reżyseria i scenografia: Tomasz Tajak

Światło: Wojciech Wójcik

Dźwięk: Adam Szczepański

Choreografia: Grzegorz Halko

Dziękujemy serdecznie wszystkim widzom, którzy tak licznie zgromadzili się w sali widowiskowej Gorlickiego Centrum Kultury, jednocześnie zapraszamy na drugą odsłonę spektaklu, która będzie miała miejsce już 12 stycznia 2019 (sobota), o godzinie 18:00.

Bilety w cenie 10 zł dostępne w sekretariacie Gorlickiego Centrum Kultury ( w godzinach 9:00-15:30) oraz online na stronie https://gck.gorlice.pl/bilety/

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

10 stycznia 2019 / 08:00
13 stycznia 2019 / 17:00