22 lutego 2018 08:00 — 28 lutego 2018 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA W POKOJU VINCENTA VAN GOGHA

Ferie z Vincentem za nami. W trakcie całego cyklu spotkań uczestnicy warsztatów pod okiem instruktorów Magdaleny Rak i Tomasza Tajaka pilnie pracowali zgłębiając tajniki malarstwa, rzeźby, scenografii oraz performance.

Interpretacja obrazów Van Gogha, portretów, pejzaży i martwej natury w wykonaniu najmłodszych artystów wzbudzała podziw i zachwyt.

Podczas warsztatów dzieci poznały znaczenie wszelkich sztuk plastycznych i użytkowych malując na płótnie m.in. „Słoneczniki” czy „Gwieździstą noc” Van Gogha. Z wielu prac, pomimo bardzo młodego wieku autorów, biła dojrzałość, wrażliwość i niesamowita ekspresja.

Uczestnicy warsztatów mieli również okazję zajrzeć przez dziurkę od klucza i przekonać się jak wyglądał pokój Van Gogha tworząc pościel malowaną snami artysty oraz budując element po elemencie scenografii pokoju w Arles. Było ciekawie, kreatywnie ale jakże zabawnie.

Ukoronowaniem, zwieńczeniem pracy i wysiłku podczas warsztatów jest wystawa prac, którą oglądać można do końca lutego w Gorlickim Centrum Kultury.

Dziękujemy uczestnikom warsztatów, że zechcieli z nami spędzić wolny czas podczas ferii, za ich zaangażowanie i życzymy, aby nieustannie rozwijali swoją pasję i talent malarski.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z przebiegu warsztatów – FILM

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

22 lutego 2018 / 08:00
28 lutego 2018 / 17:00