06
Listopad
08:00 — 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
Ładowanie Wydarzenia
 • To wydarzenie minęło.

II ETAP REALIZACJI PROJEKTU „MYŚLĄC. TANIEC”

Dnia 27 sierpnia br. rozpoczęliśmy drugi etap realizacji projektu MYŚLĄC. TANIEC, realizowanego w ramach programu Myśl w ruchu 2016. Zajęcia będą odbywały się w soboty i w niedziele w Gorlickim Centrum Kultury w dniach od 27 sierpnia do 6 listopada.  W każdą sobotę będą odbywały się wykłady połączone z warsztatami, a w niedziele warsztaty. Zajęcia poprowadzone zostaną w podziale na dwie grupy. Spotkania odbywać się będą w Sali Teatralnej i Sali Kameralnej.

Etap 2: „Pogłębienie”
Weekendowe warsztaty z zakresu różnych technik tanecznych oraz trzy wyjazdy na spektakl teatru tańca na żywo.

W programie:
 • 27-28 sierpnia 2016: TANIEC MODERN. PODSTAWY KLASYKI
 • 10-11 września 2016: FLOOR WORK
 • 24 września 2016: TANIEC WSPÓŁCZESNY
 • 1-2 października 2016: TANIEC WSPÓŁCZESNY. EKSPRESJA SCENICZNA
 • 15-16 października 2016: POLSKA TECHNIKA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
 • 22-23 października 2016: TANIEC FIZYCZNY I PARTNEROWANIA
 • 29 października 2016: WYJAZD NA SPEKTAKLE „GLAMOUR” ORAZ „KWADRYGA NA TRZECH”
 • 5 listopada 2016: SZTUKI WALKI W TAŃCU WSPÓŁCZESNYM
 • 6 listopada 2016: METODY TWORZENIA RUCHU DLA TEMATU I POSTACI
Uczestnicy zobaczą na żywo pięć spektakli teatru tańca
 • 7 października
  Compagnie Hervé Koubi (Francja) – Les nuits barbares ou les premiers matins du monde – Dzikie noce lub pierwsze poranki świata
  TARNÓW – Festiwal „Scena Otwarta” w Centrum Kultury Mościce
  www.2016.scenaotwarta.pl
  TRAILER: www.youtube.com
 • 23 października
  Teatr Wielki, Opera Narodowa – Polski Balet Narodowy, spektakl pt. „Persona” w choreografii R. Bondary
  TARNÓW – Festiwal „Scena Otwarta” w Centrum Kultury Mościce
  www.2016.scenaotwarta.pl
  TRAILER: www.youtube.com
 • 25 października
  Grupa Beskitu – spektakl pt. „1725m.npm.”
  BYTOM, Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK
  FB: www.facebook.com
  TRAILER: www.youtube.com
 • 29 października
  Krakowski Teatr Tańca – wieczór dwóch spektakli
  Spektakl: „Glamour”
  Spektakl: „Kwadryga na trzech”
  Kraków, Małopolski Ogród Sztuki
  Wydarzenie na FB: www.facebook.com
  TRAILER KWADRYGI: www.youtube.com

Strona projektu

Podział na grupy

Zaktualizowany grafik

Nagranie z warsztatów tańca zamieszczone na Gorlice.tv

Zapraszamy! 

 

RELACJE Z PRZEBIEGU WARSZTATÓW:

5 listopada 2016: SZTUKI WALKI W TAŃCU WSPÓŁCZESNYM

pobrane (1)

Instruktor – JAKUB KRUCZEK

Student roku dyplomowego PWST, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Od 2010 pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia taneczne i aktorskie na Śląsku oraz cykliczne warsztaty w Gorlickim Centrum Kultury. W 2015 choreograf i reżyser młodzieżowego spektaklu teatru tańca PASS w GCK. Od 8 roku życia trenuje sztuki walki, jest instruktorem, prowadził własną sekcję. Współpracował jako aktor i tancerz z Teatrem Bagatela, Teatrem Nowym w Zabrzu, Teatrem Figur w Krakowie oraz brał udział w wielu niezależnych projektach i spektaklach teatralnych. Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Szermierce Artystycznej 2012.

6 listopada 2016: METODY TWORZENIA RUCHU DLA TEMATU I POSTACI

pobrane

Instruktor – KATARZYNA PAWŁOWSKA

Tancerka Krakowskiego Teatru Tańca. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca PWST. Od roku 2007 pracuje z młodzieżą prowadząc warsztaty i regularne zajęcia z technik tańca współczesnego. W ramach działalności KTT prowadzi grupę młodzieżową START. Współpracuje ze Studio Teatru Muzyki i Tańca, Teatrem Kultureska, Fabryką Kultury, jako aktorka, choreograf i pedagog tańca. Jako tancerka współpracowała m.in. z Maciejem Kuźmińskim, Jackiem Łumińskim, Erykiem Makohonem, Jensem van Daele, Anną Hop. Współtwórczyni  spektaklu „1725 m npm.” oraz polsko-izraelskiego spektaklu „Miss me”

29 października 2016 r. – Wyjazd do Krakowskiego Teatru Tańca – Kraków
25 października  2016 r. – Wyjazd do Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK – Bytom

 

24 października  2016 r. – Wyjazd na  Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca –

SCENA OTWARTA – Mościckie Centrum Kultury – Tarnów

 

22-23 października 2016: TANIEC FIZYCZNY I PARTNEROWANIA

pobrane

Instruktor – JAN LORYS

Był uczniem między innymi Jozefa Frucka, Davida Zambrano, Aryego Bursztyna, Jensa Bjerregaarda. Absolwent Wydziału Teatru Tańca PWST. Prowadzi cykliczne warsztaty tańca fizycznego – technik pracy z partnerem i technik pracy z podłogą. Pracował z wieloma choreografami z kraju, takimi jak  Eryk Makohon, Anna Piotrowska, Kamil Wawrzuta. Współpracuje również z artystami z zagranicy, między innymi z Jozefem Fruckiem  – projekt „Dog Man” czy z Rebeccą Lazier w której spektaklu „There might be others” tańczył na otwarcie tegorocznego festiwalu Malta. Członek grupy Ruchomy Kolektyw.

 

15-16 października 2016: POLSKA TECHNIKA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

static1.squarespace.com

Instruktor – Eryk Makohon

Założyciel i dyrektor artystyczny Krakowskiego Teatru Tańca. Były Tancerz Śląskiego Teatru Tańca, Teatru Tańca DF, współpracował z W&M Physical Theatre z Kanady. Wykładowca PWST, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz wielu warsztatów w Polsce.  Był wykładowcą Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego, organizowanego przez MKiDN. Autor programów edukacyjnych. Jako pedagog i choreograf na stałe współpracuje z Teatrem KTO. Zrealizował ponad dwadzieścia autorskich spektakli. Prowadzi też regularne zajęcia z grupami przy KTT oraz lekcje otwarte dla tancerzy zaawansowanych.

 

                                                                                                                                                                                                                           7 października  2016 r. – Wyjazd na  Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca 
SCENA OTWARTA – Mościckie Centrum Kultury – Tarnów

 

1-2 października 2016: TANIEC WSPÓŁCZESNY. EKSPRESJA SCENICZNA

Instruktor tańca Paweł Łyskawa

Instruktor – Paweł Łyskawa

Tancerz Krakowskiego Teatru Tańca. Absolwent PWST w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca. Współpracował z wieloma pedagogami i choreografami, między innymi Idanem Cohenem, Ole Melandem, Janem Peszkiem, Henrikiem Kaalundem, Jerzym Stuhrem, Waldemarem Raźniakiem. Współpracuje z Teatrem KTO. W ramach pracy edukacyjnej prowadzi teatr Nowy Format, z którym przygotowuje autorskie spektakle. Interesuje go operowanie jakościami łączącymi taniec i teatr. Od 2014 wraz z Erykiem Makohonem tworzy tandem twórczy, kierujący Krakowskim Teatrem Tańca, odpowiada za projekty i organizację.

 

24 września 2016: TANIEC WSPÓŁCZESNY

Instruktor tańca Alek Kopański

Instruktor – Aleksander Kopański

Tancerz, choreograf, aktor. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej. Przez 10 lat trenował wyczynowo akrobatykę zdobywając sportową klasę mistrzowską. Posiada dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich, oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez ponad siedem sezonów tancerz Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu (jednego z pierwszych obok Poznania teatrów tańca współczesnego w Polsce). Jego debiut sceniczny miał miejsce w Indiach. Od tamtego czasu występował z teatrem w Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, oraz krajach całej Europy. Prowadził zajęcia z body conditioning oraz z tańca współczesnego w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu, jak również w ramach Studium Teatru Fizycznego powstałym przy ŚTT. Aktualnie współpracuje z Teatrem Słowackiego, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem KTO i Operą Krakowską. W teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie realizował ruch sceniczny do spektaklu „Skórka pomarańczowa”.W teatrze Hothaus odpowiedzialny za stworzenie ruchu scenicznego do spektaklu „Proces” wg. Kafki, oraz Ferdydurke”. Jest kierownikiem artystycznym innowacji taneczno teatralnej w XXX liceum w Krakowie. Uczy tańca współczesnego. Jego wychowankowie studiują na wyższych uczelniach tanecznych w Polsce i w Europie. Tworzy własne spektakle autorskie. Systematycznie prowadzi warsztaty z tańca współczesnego w całej Polsce.

Autor zdjęć – Bartłomiej Knapik

 

10-11 września 2016: FLOOR WORK

instruktor tańca Maciej Kuźmiński

Instruktor – Maciej Kuźmiński

Tancerz, choreograf, pedagog. Absolwent Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie. Wykładowca  PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz Instytutu Tańca Artystycznego w Belgradzie. Pedagog wielu warsztatów w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w technice  pracy z podłogą, improwizacji oraz autorskiej technice Dynamic Phrasing. Autor projektu „Myśl Ruch Taniec !”. Choreograf wielu spektakli zdobywających nagrody w Polsce i za granicą. Jako tancerz współpracował m.in.. z Ohadem Naharinem, Nigelem Charnockiem, Liz King, Clod Ensemble, Polskim Teatrem Tańca.

 

27-28 sierpnia 2016: TANIEC MODERN. PODSTAWY KLASYKIInstruktor tańca Dominik Więcek

Instruktor – Dominik Więcek

Tancerz Polskiego Teatru Tańca. Wkrótce absolwent  Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta Folkwang Universitat der Kunste w Essen. Prowadzi regularne zajęcia taneczne dla adeptów  KTT i innych grup młodzieżowych. Tworzy własne spektakle solowe wielokrotnie nagradzane, m.in. na festiwalach Solo Duo w Budapeszcie, Solo Dance Contest w Gdańsku, Solo-Tanz- Theatre w Stuttgarcie, Warszawskiej Platformie Tańca. Współpracuje z Teatrem Śląskim. Jako tancerz współpracował z takimi choreografami jak Jacek Łumiński, Jens van Daele, Maciej Kuźmiński, Eryk Makohon. Fotograf.

Szczegóły

Data:
6 listopada 2016
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator: