2 lipca 2013 08:00 — 24 sierpnia 2013 17:00

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

RZEŹBA, MALARSTWO, RYSUNEK

WYSTAWA STANISŁAWA SIEMASZKIEWICZA

We wtorek 2 lipca 2013 roku odbył się wernisaż wystawy rzeźby, malarstwa i rysunku Stanisława Siemaszkiewicza. Artysta zaprezentował bardzo bogatą kolekcję prac. Szczególnie zwracają uwagę obrazy przedstawiające drogę krzyżową, które dzięki ograniczeniu barw oddziałują bardziej sugestywnie. Duże wrażenie robią także potężne drewniane rzeźby o tematyce religijnej. Artysta podczas wernisażu opowiedział o poszukiwaniu własnej drogi, o swoich inspiracjach a także silnej wierze. Wystawę można zobaczyć do 24 sierpnia br.

Stanisław Siemaszkiewicz – artysta malarz, rzeźbiarz, urodzony 06.05.1956 roku w Bielsku-Białej. Ukończył politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Wiele lat zajmował się działalnością pedagogiczną, nie mogąc jednak pogodzić tego z naturą artysty, którym czuł się od początku, postawił wszystko na jedną kartę i od siedemnastu lat wyłącznie rzeźbi i maluje. Jest samoukiem i cały czas zgłębia tajniki technik plastycznych. Jego ulubione dyscypliny sztuki to malarstwo (olej, szkło, tempera, pastel suchy, tłusty, grafika) i rzeźba. Jest trzykrotnym laureatem I nagrody za rzeźbę w Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Vincenta van Gogha w Rybniku w latach 2006, 2007 i 2013 oraz laureatem wyróżnienia za portret olejny w 2010 roku. W ciągu tych wszystkich lat intensywnie poszukiwał swojej własnej drogi, czego odbiciem był nadawany często wystawom tytuł „W drodze”. Zrealizował wiele wystaw indywidualnych m.in. w Katowicach, Zakopanem, Bielsku-Białej, Gorlicach, Łaziskach Górnych, Rybniku. Jednym z jego ulubionych tematów malarskich i rzeźbiarskich jest sztuka sakralna, zwłaszcza drogi krzyżowe, których ma w dorobku bardzo dużo. Jedna wisi w kościele w Katowicach- Piotrowicach, druga pojechała w darze do Tarnopola na Ukrainie. Artysta mieszka w Katowicach, ma żonę i dwoje dzieci.

2 lipca 2013 / 08:00
24 sierpnia 2013 / 17:00