31
sierpień
15:00 — 20:00
Jarmark Pogórzański
Jarmark Pogórzański, ul.Biecka 64, Gorlice, Małopolskie
wolny
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

SPRAWNE SMOKI

Piknik charytatywny na rzecz Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”

W niedziele 31 sierpnia mieszkańcy Gorlic oraz pobliskich miejscowości licznie przybyli na Jarmark Pogórzański, by wesprzeć działania Stowarzyszenia „Sprawne Smoki” i wspólnie pożegnać lato 2014.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na najmłodszych czekało m.in. malowanie twarzy, wioska indiańska, dmuchańce, trampolina, gry i zabawy sportowe. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się „Baśń o złocistym ptaku” w wykonaniu „Teatru Każdej Sztuki”, prezentacja pojazdów straży pożarnej i policji.

Występy wokalistek z Gorlickiego Centrum Kultury oraz tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, również wzbudziły wiele zainteresowania wśród przybyłych. Młodzież zaprezentowała talenty muzyczne i taneczne.

Na osoby dorosłe także czekało wiele atrakcji m.in. koncerty zespołów „LarzReller Band” z Ukrainy, „BleBle” z Nowego Sącza oraz energetyzujący i pełen emocji koncert romskiej pieśniarki Teresy Mirgi z zespołem „Kałe Bała”.

Podczas imprezy odbyły się zawody strongmenów, którzy musieli zmierzyć się z oponami ważącymi 120 kg, dźwiganiem ciężarów w tzw. „spacerze farmera” oraz przeciąganiem dwutonowego busa. Rywalizacja była bardzo zaciekła – ponadto strongmani z Akademii Sportu w Gorlicach „rzucili rękawicę” strongmanom ćwiczącym w innych gorlickich i okolicznych siłowniach. Wyzwanie zostało przyjęte i w przyszłym roku zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja.

Odbył się również finał Plebiscytu „Smakosz” organizowanego przez „Gazetę Krakowską”. Do rywalizacji stanęły lokale gastronomiczne naszego powiatu, które prezentowały swoje talenty kulinarne. Nagrodzeni zostali: „Piwnica na Starówce” w Gorlicach, Karczma Góralska „Dziurnówka” oraz restauracja „Arkadia” w Wysowej-Zdroju.

W trakcie imprezy przeprowadzona została również zbiórka środków na rzecz Gorlickiego Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”. Wszystkim darczyńcom należą się gorące podziękowania za okazane serca. Wśród uczestników Akcji Charytatywnej rozlosowano cenne nagrody, które ufundowali gorliccy sponsorzy.

Piknik charytatywny na Jarmarku Pogórzańskim dostarczył wiele atrakcji i wrażeń, które pozwoliły niezwykle ciekawie spędzić niedzielne popołudnie, pomóc Stowarzyszeniu oraz w miłej atmosferze zakończyć wakacje 2014.

Organizatorami byli: Urząd Miejski w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury, Jarmark Pogórzański, Stowarzyszenie „Sprawne Smoki” oraz OSiR w Gorlicach.

Plakat

Szczegóły

Data:
31 sierpnia 2014
Czas:
15:00 - 20:00
Cena:
wolny
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia