21
listopad
21 listopada 2015 08:00 — 2 grudnia 2015 17:00
Cieszyn
Małopolskie
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

SREBRNY DYPLOM DLA CHÓRU KAMERALNEGO GCK „BELFERSINGERS”

Od września bieżącego roku Chór Kameralny GCK „Belfersingers” pracuje w trochę zmienionym składzie i pod kierunkiem nowego dyrygenta, studentki II roku Akademii Muzycznej w Krakowie Edyty Sędzik. Pierwszym efektem tej niespełna trzymiesięcznej pracy jest Srebrny Dyplom zdobyty na I Międzynarodowym Festiwalu Muzyki im. prof. Józefa Świdra w Cieszynie. Jury Festiwalu pod przewodnictwem prof. dr hab. Sławomira Kaczorowskiego z Akademii Muzycznej w Łodzi oceniło wysoko prezentację chóru, przyznając 78 punktów na 100 możliwych. Do Złotego Dyplomu jeszcze trochę zabrakło (trzeba było uzyskać co najmniej 91 punktów) ale członkowie chóru traktują otrzymane wyróżnienie jako bodziec do dalszej pracy. Można się więc spodziewać, że prędzej czy później chór odniesie jeszcze większy sukces.

Nadmienić należy, że w międzyczasie chór zdążył także przygotować repertuar rozrywkowy, z którym wystąpił na 110-leciu Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żabnie i Gorlicach w październiku oraz zaśpiewać koncerty pieśni patriotycznych w Gorlicach i Bieczu z okazji Święta Niepodległości.

Chór Belfersingers zaprasza 11 grudnia do gorlickiej Bazyliki (Plac Kościelny 1) na VII Międzynarodowy Koncert Pieśni Religijnej, który wraz z Gorlickim Centrum Kultury organizuje od roku 2009. Szczegóły wkrótce.

Dziedziak Stanisław

Szczegóły

Początek:
21 listopada 2015 / 08:00
Koniec:
2 grudnia 2015 / 17:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator: