16
maj
19:00 — 20:00
Pawilon Historii Miasta
Pawilon Historii Miasta, Gorlice, Małopolskie
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

STRAY DOGG w Pawilonie Historii Miasta

 

16 maja br. o godzinie 19:00 w Pawilonie wystąpi serbski duet – Stray Dogg. Artyści grają melancholijne piosenki w klimatach indie, folku i americany. Na swoim koncie mają koncerty w całej Europie, a także współpracę z Devendrą Banhartem.  

Stray Dogg to zespół z Belgradu (Serbia). Liderem grupy jest Dusan Strajnić czyli Dukat Stray – wokalista, kompozytor i tekściarz. Zespół zadebiutował w 2011 albumem „Almost” i od razu stało się jasne, że oto narodziła się na Bałkanach nowa gwiazda, w żaden sposób nie związana z muzyczną estetyką regionu.

Idąc za ciosem, już rok później powstała kolejna płyta, „Fire’s Never Wrong”, a pozycja Stray Dogg była już w owym czasie tak silna, że udało im się pozyskać na sesję nagraniową samego Devendrę Banharta! Słynny bard z Los Angeles zaśpiewał gościnnie w utworze „Time”, który został zilustrowany poruszającym teledyskiem.

Później przyszła pora na album „Come Along Wind”. Stray Dogg nie zawiedli, dostarczając 8 nowych utworów o bólu i rezygnacji, ale także o inspirującej sile miłości. Jak to w życiu.

Ich na najnowsza płyta „Look At The Moon” została wydana kilka miesięcy temu. Właśnie ten krążek Serbowie będą promować w naszym kraju!

 

Wstęp wolny – zapraszamy!

 

Źródło: Urząd Miejski w Gorlicach

 

Szczegóły

Data:
16 maja 2019
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia