14
czerwiec
18:00 — 19:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1, Gorlice, Małopolska, 38-300, Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

„ŚWIATŁO W CIEMNOŚCI”

Spotkanie z teatrem

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach i Szkolny Zespół Teatralny „Na Górce” zaprasza na spotkanie z teatrem, które odbędzie się w Gorlickim Centrum Kultury w dniu  14 czerwca br. (wtorek) o godz. 18.00.

W programie przewidziana jest projekcja sztuki pt. „Być dobrym jak chleb” – Grande Prix  festiwalu z roku 2014, prezentacja z Koncertu Laureatów oraz spektakl „na żywo” pt. „Światło w ciemności” nagrodzony na tegorocznym ogólnopolskim XI Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was.” w Zakopanem. W roli diabła wystąpi wyróżniona aktorka Joanna Gałczyk.

„Światło w ciemności” to spektakl autorski Bartka Rębacza. Fabuła sztuki opowiada o przeżyciach młodego człowieka, jego zmaganiach z siłami dobra i zła. Dotyka problemu cierpienia, które pojawia się niespodziewanie, mówi też o tryumfie miłości, o którą warto walczyć do samego końca.

Teatr „Na Górce” ma 16 lat. Wystawił 14 sztuk teatralnych i 2 inscenizacje. Większość z nich to sztuki autorskie. Sztuka Bartka Rębacza jest 5. z napisanych przez członków zespołu teatralnego. Od początku teatr szkolny prowadzony jest przez polonistkę panią mgr Halinę Osińską. Występował wielokrotnie na powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądach teatralnych i festiwalach kultury w Gorlicach, Wadowicach, Krakowie, Krośnie i Zakopanem, a opiekunka teatru została wyróżniona przez MCDN i KOiW w Krakowie tytułem „Kreatywny Nauczyciel” za pracę na rzecz kształtowania postawy twórczej uczniów.

W 16. realizacjach scenicznych wzięło udział ponad 100 aktorów.

Gorlicka impreza wpisuje się w kończące się obchody roku 250 – lecia teatru publicznego w Polsce.

Wstęp wolny!

Plakat

 

Szczegóły

Data:
14 czerwca 2016
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia