31
marzec
31 marca 2015 08:00 — 29 kwietnia 2015 17:00
Dom Polsko-Słowacki
Dom Polsko-Słowacki, Rynek 1, Gorlice, Małopolskie, 38-300, Polska
Wstęp wolny
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

SZTUKA EMOCJI

WYSTAWA MALARSTWA MARTY MACHOWICZ

„Staram się, żeby sztuka była nośnikiem dobrych emocji, wrażliwości na otoczenie i piękno natury” – tak o swej twórczości mówiła krakowska artystka Marta Machowicz podczas wernisażu otwierającego wystawę w Domu Polsko-Słowackim 31 marca 2015 r. „Sztuka emocji” to współczesne abstrakcje przywodzące na myśl niezwykłe pejzaże i egzotyczne kraje, to także motywy kwiatowe, w których, tak jak w całej ekspozycji, główną rolę odgrywa barwa. Obrazy emanują różnorodnymi emocjami, raz jest to spokój „Piasków pustyni”, innym razem żywioł „Karmazynowego błękitu”. Wystawa odzwierciedla piękno i harmonię przyrody, budując w widzu pozytywny nastrój. Prace Marty Machowicz można obejrzeć do 29 kwietnia br. Serdecznie zapraszamy!

Marta Machowicz – malarka i dekoratorka wnętrz, która swoje życie dzieli pomiędzy Biecz, Gorlice i Kraków. Jej twórczość pozostaje w nurcie abstrakcji i natury. Maluje z potrzeby tworzenia piękna i eksponowania piękna otoczenia, stara się dostrzegać w krajobrazie kompozycję barwnej przestrzeni, materię kamienia, ziarnko piasku, błękit oceanu czy zapach lawendy i czerwień maków. Obrazy tworzy w technice olejnej i mieszanej, malując lekkim pędzlem lub formując podkreślone, wypukłe motywy z naniesioną strukturą.

„Zachęcam do oglądania nowych obrazów z cyklu „Natura i przestrzeń”, gdzie jasna paleta kolorów miesza się z soczystymi motywami, a całość jest wynikiem komponowania wnętrza natury w mojej wyobraźni. Inspirację czerpię z otoczenia, podążając w wyobraźni za śladami starożytnych kultur i śródziemnomorskich klimatów, za polem pełnym maków. Pozostając w zgodzie ze znaną sentencją „Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia” tak kreuję sztukę emocji”.

Marta Machowicz

 Plakat

Szczegóły

Początek:
31 marca 2015 / 08:00
Koniec:
29 kwietnia 2015 / 17:00
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia