14 lutego 2017 09:30 — 15 lutego 2017 13:00

TAŃCZ CZEGO ROZUM NIE ZŁAMIE

14 lutego w Gorlickim Centrum Kultury odbył się spektakl pt. „Tańcz czego rozum nie złamie” w ramach projektu „Myśląc. Taniec” realizowanego przez GCK we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Projekt ten dofinansowany był przez Instytut w ramach programu „Myśl w ruchu 2016”. Partnerami projektu było 10 gorlickich szkół.

Podczas pokazu młodzież zaprezentowała autorską opowieść o swoich emocjach, takich jak: złość, strach, smutek, szczęście, euforia, zauroczenie i miłość oraz bunt i rywalizacja. Emocje wyrażone zostały poprzez układy choreograficzne zawierające m.in. elementy różnych stylów tańca, sztuk walki, z wykorzystaniem teatru cieni. Poszczególne sceny różniły się, dynamiką (od napięcia do rozluźnienia) i ilością artystów występujących na scenie.

„Tańcz czego rozum nie złamie” to ciekawa interpretacja emocji i zachowań ludzkich wyrażona poprzez mowę ciała i ruch taneczny, to inspiracja tańcem, kreatywność i pasja młodych ludzi, widowiskowe zwieńczenie pracy zespołowej.

Pokaz obejrzała młodzież  z Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach, I Liceum Ogólnokształcącego  w Gorlicach, Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach, Miejskiego Zespołu Szkół nr 5  w Gorlicach, Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach.

15 lutego spektakl odbył się w Sali Teatralnej Jasielskiego Domu Kultury dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wystąpili:

1. Aleksandra Baran