30
Wrzesień
08:00 — 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

TEATR IMPROWIZOWANY KLANCYK I ANDRZEJ STASIUK.

SPEKTAKL IMPROWIZOWANY PROZĄ ZYGMUNTA HAUPTA.

 

Tegoroczny Festiwal im. Zygmunta Haupta to 4 intensywne dni i ponad 20 wydarzeń, które zamknie wyjątkowy spektakl warszawskiego Teatru improwizowanego Klancyk, z którym na scenie wystąpi sam dyrektor artystyczny Festiwalu – Andrzej Stasiuk. Rezerwujcie czas w niedzielny wieczór, bo takiej okazji nie można przegapić.

Podobnie jak w ubiegłych latach w festiwalowym programie nie zabrakło wydarzeń specjalnych z udziałem gości reprezentujących inne niż literackie obszary twórczości. Proza Haupta stanowiła inspirację dla muzyków, filmowców czy aktorów. Fragmenty Baskijskiego diabła wybrzmiewały w Gorlicach za sprawą Tomasza Schimscheinera, Jerzego Treli i Roberta Więckiewicza, a Antoni Ferency wyreżyserował monodram Niezapamiętanie ze Sławomirem Grzymkowskim. W tym roku literatura Zygmunta Haupta skusiła improwizatorów komediowych.

W niedzielny wieczór (30 września) na scenie Gorlickiego Centrum Kultury pojawi się TEATR IMPROWIZOWANY KLANCYK – od dziesięciu lat grający komediowe spektakle powstające na żywo, bez scenariusza. Pionierzy improwizacji komediowej w Polsce w swoim repertuarze mają wiele różnych formatów, są także współzałożycielami zasłużonych dla improwizacji placówek, takich jak: Szkoła Impro, Klub Komediowy czy Resort Komedii w Warszawie.

Improwizacja teatralna to międzynarodowa społeczność i odrębna dziedzina sztuki posiadająca własne sceny, szkoły, podręczniki, systemy treningowe, festiwale oraz widzów. Spektakle improwizowane charakteryzują się uniwersalnością i otwartością. Na scenie grupa tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między improwizatorami a publicznością i nigdy się nie powtórzy: „Czasami inspiracją jest dla nas twórczość naszych gości, czasami słowo rzucone z widowni, a czasem wystarczy krótkie spojrzenie sobie w oczy. Nigdy nie wiemy, co zagramy. I to jest w tym najpiękniejsze”.

Aktorzy Klancyka często tworzą przedstawienia inspirowane przez muzyków, pisarzy, reporterów czy aktorów. Występowali z Januszem Gajosem, Andrzejem Sewerynem, Janem Peszkiem, Mariuszem Szczygłem, Dorotą Masłowską, Sylwią Chutnik, Marcinem Maseckim i Pablopavo. W Gorlicach na scenie towarzyszyć im będzie ANDRZEJ STASIUK, który przeczyta fragmenty prozy Haupta – punkt wyjścia dla improwizatorów. Będzie to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju i serdecznie zachęcamy, by w niedzielny wieczór zasiąść na widowni Gorlickiego Centrum Kultury, współuczestniczyć w tym wyjątkowym spektaklu i przekonać się, jak zaskakujące pomysły sceniczne może wyzwolić pisarstwo patrona Festiwalu.

Wyjątkowa podróż z Teatrem improwizowanym Klancyk, Andrzejem Stasiukiem i Zygmuntem Hauptem rozpocznie się w niedzielę (30 września) o godz. 20:15 w Gorlickim Centrum Kultury.

Bilety są do nabycia w kasie GCK-u oraz drogą internetową – link do sprzedaży: www.bit.ly/HAUPT2018-bilety-KLANCYK.

Festiwal odbywa się w dniach 27-30 września 2018 roku. Szczegółowy harmonogram wydarzeń jest dostępny pod zakładką PROGRAM. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

http://www.festiwalhaupta.pl/program

https://www.facebook.com/ZygmuntHauptFestival

https://www.instagram.com/hauptfestival

Szczegóły

Data:
30 września 2018
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator: