18
luty
10:00 — 12:30
Świetlica „U Młodych”
Świetlica „U Młodych”, ul. Tuwima 6, Gorlice, Małopolskie, 38-300, Polska
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

„TRZEŹWY UMYSŁ”

Kalambury

W dniu 18 lutego br. w ramach oferty zimowych zajęć feryjnych w Świetlicy Osiedlowej GCK „U Młodych” przy ul. Tuwima 6 w Gorlicach odbyła się powszechnie znana i lubiana zabawa w kalambury, tym razem w  odsłonie o charakterze profilaktycznym – trzeźwy umysł u młodych.

Kalambury przeprowadzono w trzech turach: szyfrowanie odbywało się za pomocą rysunku, gestu i słowa. Najpierw uczestnicy losowali krótkie rymowane hasła (jak np. „Kto wódkę pije, ten krótko żyje”, „Wiedzą ludzie młodzi, że alkohol szkodzi”, „Po winie rozum w głowie ginie”) a następnie przedstawiali je w formie graficznej tak by pozostali uczestnicy odgadli jakie hasło miał na myśli autor szkicu. W drugiej turze uczestnicy losowali zapisane na karteczkach hasła (np. złość, radość, smutek, głupota, sport, życie, śmierć), a ich zadaniem było przedstawienie ich mimiką, ruchem ciała. Każde z tych haseł przyporządkowywane zostawało do karty z szyldem haseł pozytywnych lub negatywnych. Trzecia tura polegała na rozszyfrowaniu podanych zagadek (np. „Masz go na Facebooku i na naszej klasie + Armia Krajowa w skrócie + co robi zegar?” – rozwiązanie hasło „profilaktyka”).

Pomimo poważnej tematyki nie zabrakło zabawy i śmiechu w trakcie prób przedstawienia poszczególnych haseł. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Szczegóły

Data:
18 lutego 2015
Czas:
10:00 - 12:30
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia