15
październik
16:00 — 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

„TWÓRCZA INTERPRETACJA TRADYCJI” – 20 LAT ŁEMKOWSKIEGO ZESPOŁU FOLKOWEGO SERENCZA

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 15 października br. na godz. 16:00 do Gorlickiego Centrum Kultury na koncert pt. „TWÓRCZA INTERPRETACJA TRADYCJI” -20 LAT ŁEMKOWSKIEGO ZESPOŁU FOLKOWEGO SERENCZA.

„TWÓRCZA INTERPRETACJA TRADYCJI” jest kontynuacją imprez, które odbyły się pięciokrotnie pod tą samą nazwą. Tym razem z okazji jubileuszu 20 -lecia działalności Zespół Serencza swoje najlepsze utwory  zagra z towarzystwie Domosławickiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Waldemara Gronia. Koncert będzie wzbogacony o ilustracje taneczne wykonane przez Joannę Marchwianą, a całość poprowadzi ks. Grzegorz Nazar.

Wstęp wolny , wejściówki do odbioru w sekretariacie GCK.

Transmisje na żywo 

 

.aby można było mówić o Szczęściu muszą zaistnieć pewne okoliczności, splot wydarzeń, wypadkowa uczuć i myśli, pomysł i radość z jego urzeczywistniania..Taki oto pomysł zrodził się jeszcze w ubiegłym stuleciu, w 1997 r. w umysłach łemkowskiej triady: Romana Korbicza, Piotra Kwoki i Mirosława Trochanowskiego. Położyli oni podwaliny pod to co dziś nazywamy SERENCZA – po prostu Szczęście (jest to archaizm karpacki używany jeszcze m.in. w płn. Słowacji). Aranżacje zespołu Serencza rzucają nowe światło na muzykę Beskidu Niskiego. To inne spojrzenie na folklor pozwala dotrzeć do współczesnego słuchacza, pomaga w propagowaniu kultury naszego regionu, ale przede wszystkim daje radość z tworzenia czegoś nowego. Serencza ma na swoim koncie wiele programów radiowych i telewizyjnych. Zespół wydał 4 płyty: „Pid Obłaczkom” 2004 r., „Zelenym Hadwabom”  w 2007 r., „Poza Humen” w 2012 r., i „Oj le lem” w 2015 r.

Plakat

Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
15 października 2017
Czas:
16:00 - 17:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia