19
lipiec
19 lipca 2016 17:00 — 24 lipca 2016 16:00
Dom Polsko-Słowacki
Dom Polsko-Słowacki, Rynek 1, Gorlice, Małopolskie, 38-300, Polska
Wstęp wolny
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

W NAS

WYSTAWA MALARSTWA GRUPY PLASTYCZNEJ RELACJE

Wernisaż wystawy w dniu 19 lipca 2016 roku (wtorek), godz. 17.00

Finisaż podsumowujący plener w dniu 24 lipca 2016 roku (niedziela), godz. 14.00

Grupa Plastyczna RELACJE powstała w 1997 roku, a działa przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Należących do niej ludzi połączyło zainteresowanie malarstwem i rysunkiem, owocując wspólnymi plenerami, uczestnictwem w konkursach plastycznych, realizacją artystycznych projektów oraz wystawami – w Dąbrowie Górniczej, Olkuszu, Pilicy, Szymbarku, Sławkowie, Bielsku-Białej, Strumieniu, Lądku-Zdroju, Chorzowie, Idar-Oberstein (Niemcy) i wielokrotnie w Sosnowcu. Opiekunem artystycznym Grupy jest artysta plastyk – Czesław Gałużny, a sprawami organizacyjnymi zajmuje się Anna Rozenau. Grupę założył Zbigniew Zdzienicki, który prezentuje ją w internecie na stronie: www.gruparelacje.eu. Wystawa towarzyszy plenerowi malarskiemu Grupy Plastycznej Relacje w partnerskim mieście Gorlicach w 2016 roku.

Plakat

WERNISAŻ WYSTAWY PRAC GRUPY PLASTYCZNEJ RELACJE

Ciepła, prawie rodzinna atmosfera panowała podczas wernisażu prac Grupy Plastycznej RELACJE z Sosnowca pt. „W nas.” W dniu 19 lipca w Domu Polsko-Słowackim wGorlicach odbył się wernisaż grupy plastycznej, która działa przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury, w Sosnowcu i jest jednocześnie sekcją Klubu. Istnieje od 19-lat i ma w swoim dorobku wiele wystaw, na których prezentowała swoje prace samodzielnie lub wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Fotografii”. Wystawiane prace są przejawem indywidualnych poszukiwań i zainteresowań poszczególnych członków Grupy. Opiekę artystyczną nad Grupą Relacje sprawuje artysta plastyk Czesław Gałużny i to jemu członkowie Grupy zawdzięczają wysoki poziom prezentowanych prac. Wystawa towarzyszy plenerowi malarskiemu, który zakończony zostanie finisażem w dniu 24 lipca w nietypowy sposób. Uczestnicy pleneru w niedzielę o godz. 14 przed ratuszem zaanimują przestań publiczną i na sztalugach zaprezentują swoje prace wykonane podczas pleneru.

 

FINISAŻ WYSTAWY GRUPY PLASTYCZNEJ RELACJE NA GORLICKIM RYNKU

W niedzielne popołudnie 24 lipca 2016 gorlicki rynek został ubarwiony obrazami powstałymi podczas pobytu Grupy Plastycznej RELACJE z Sosnowca. Prace malarskie są przejawem indywidualnego postrzegania Gorlic i okolic przez poszczególnych członków Grupy. Opiekę artystyczną nad Grupą Relacje sprawuje artysta plastyk Czesław Gałużny. W tak nietypowy sposób przeprowadzony finisaż w miejskiej przestrzeni publicznej spotkał się z dużym zaciekawieniem gorliczan.

Szczegóły

Początek:
19 lipca 2016 / 17:00
Koniec:
24 lipca 2016 / 16:00
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia