20
styczeń
17:00 — 18:30
Dom Polsko-Słowacki
Dom Polsko-Słowacki, Rynek 1, Gorlice, Małopolskie, 38-300, Polska
Wstęp wolny
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

W ŚWIECIE PORCELANY

Spotkanie z Wilfriedem De Meyer

Tak naprawdę każdy może zostać kolekcjonerem. Zbierać można dosłownie wszystko: znaczki, monety, pocztówki, figurki itd. Najwięksi miłośnicy zbieractwa podróżują po całym świecie w poszukiwaniu najbardziej osobliwych i oryginalnych egzemplarzy. O swojej pasji na spotkaniu w Domu Polsko-Słowackim opowiedział Wilfried de Meyer, który już od dzieciństwa zajmował się zbieraniem oryginalnych rzeczy. Mówił o swoich morskich oraz lądowych podróżach, podczas których powiększał stan swoich kolekcji.

Opowieściom o pasji kolekcjonerskiej towarzyszyła ekspozycja prezentująca najciekawsze okazy ze świata porcelanowych czajniczków, dzbanków i jajek.

Wilfried de Meyer pochodzi z Antwerpii w Belgii, jednak od pewnego czasu mieszka w Gorlicach. Jako marynarz, a później kierowca samochodu ciężarowego wiele podróżował, interesując się kulturą odwiedzanych krajów. Z czasem zainteresowania te przybrały formę kolekcjonerskich poszukiwań, a zgromadzone w ich wyniku zbiory prezentowane są obecnie w wielu muzeach w Polsce i za granicą. Wilfried de Meyer opowie o strukturze swoich zbiorów, sposobie ich budowania oraz motywacji, która stoi za jego kolekcjonerską pasją.

Plakat

Szczegóły

Data:
20 stycznia 2015
Czas:
17:00 - 18:30
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia