04
lipiec
4 lipca 2014 21:00 — 22 sierpnia 2014 23:00
Dom Polsko-Słowacki
Dom Polsko-Słowacki, Rynek 1, Gorlice, Małopolskie, 38-300, Polska
Wstęp wolny
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

WAKACYJNE KINO LETNIE za nami

Pokazem filmu „Iluzja” zakończyło się 22 sierpnia Wakacyjne Kino Letnie w Gorlicach. Nadszedł zatem czas na podsumowanie plenerowego kina pod gwiazdami, odbywającego się na dziedzińcu ratusza.

Zainteresowanie widzów tegoroczną ofertą było bardzo duże. Filmy wyświetlane w ramach WKL obejrzało ponad 450 widzów. Największą popularnością w projekcie kino pod gwiazdami cieszyły się filmy „Arbitraż” i „Iluzja”. Liczba osób przychodzących na seanse w kinie plenerowym przekroczyła więc oczekiwania organizatorów. By zająć miejsce na krześle przygotowanym przez organizatorów, widzowie przychodzili do kina już nie 10 minut przed seansem, jak w roku ubiegłym, ale nawet pół godziny wcześniej. Na szczęście ominął nas deszcz, który pewnie spowodowałby przeniesienie projekcji do budynku Domu Polsko- Słowackiego a to już nie to samo.

W tegorocznym repertuarze wyświetlono cztery filmy, wśród nich każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Po projekcjach filmowych można było skorzystać ze zwiedzania galerii w Domu Polsko-Słowackim, by zobaczyć niesamowitą instalację słowackiego rzeźbiarza Jozefa Michni, tworzoną przez podświetlane rzeźby i przy dźwiękach muzyki ambientalnej udać się w podróż w kosmos.

Projekt filmowy Wakacyjnego Kina Letniego zapoczątkowany został w 2012 roku przez Gorlickie Centrum Kultury – Dom Polsko-Słowacki i jak widać po frekwencji jest to trafiony pomysł na uatrakcyjnienie oferty kulturalnej miasta.

 

Szczegóły

Początek:
4 lipca 2014 / 21:00
Koniec:
22 sierpnia 2014 / 23:00
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia