07
listopad
7 listopada 2019 17:30 — 9 listopada 2019 11:30
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

WARSZTATY POZYTYWNEJ DYSCYPLINY

 

Drogi Rodzicu!

Jeśli masz dość codziennych sprzeczek o proste rzeczy, mówienia po kilka razy tego samego, podczas gdy dziecko i tak nie słucha, masz dość tego, że dziecko ciągle stawia na swoim a Ty musisz mu ulegać lub walczyć z nim, dość przypominania, upominania, wyciągania konsekwencji…

… to zapraszam na warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny, na których z szacunkiem do siebie i do dziecka rozwiążemy powyższe problemy i nie tylko. Poświęcając swój cenny czas, zyskasz umiejętności, z których będziesz mógł korzystać na co dzień, które ułatwią Ci dogadanie się z Twoim dzieckiem, a Ty nie będziesz miał poczucia winy, frustracji i zepsutego humoru… Będziesz miał za to więcej czasu na radość, miłość, przytulasy, wygłupy i budowanie więzi. A przy okazji nauczysz swoje dziecko ważnych życiowych kompetencji.

Czym w ogóle jest Pozytywna Dyscyplina? To cudowne, pełne miłości podejście do wychowywania dzieci zgodne z komunikacją bez przemocy (NVC) oraz Montessori, oparte na potrzebie przynależności i znaczenia oraz wzajemnym szacunku.

Cykl 3 warsztatów prowadzonych w Gorlickim Centrum Kultury odbędzie się w dniach 7-9.11.2019Zapisy najpóźniej do dn. 4.11.2019 (poniedziałek) drogą mailową na adres paulina.pozytywnadyscyplina@gmail.com. (WAŻNE: proszę o podanie w temacie maila swojego nazwiska oraz terminu warsztatów).

  • Dzień I – Pozytywne podejście

Program:Dowiemy się jak nauczyć dzieci życiowych kompetencji, jak podążać drogą środka, bez zbytniej surowości i pobłażliwości, jak formułować nasze komunikaty, tak aby były one z szacunkiem do nas, do dziecka, oraz tak, aby zachęciły dziecko do współpracy zamiast do odpowiedzi „nie” na wszystko. Pomożemy dzieciom poczuć, że są szanowane i że są kompetentne, żeby poradziły sobie same.

Termin: czwartek, 7.11.2019 godz. 17:30-20:00

Cena: 50 zł/osoba, 80 zł/para

  • Dzień II – Jak działa mózg (dla osób, które uczestniczyły w dniu 1.)

Program: Zastanowimy się jak działa nasz mózg, oraz jak ta wiedza przekłada się na sytuacje stresowe i konflikty z dzieckiem (i z dorosłym również). Sprawdzimy jak działają nasze niewinne „gadzie” komunikaty na dzieci. Uświadomimy sobie, co myślą, czują i decydują dzieci w reakcji na różne style wychowawcze i zrozumiemy stwierdzenie R. Dreikursa: „Dziecko, które zachowuje się niewłaściwie, to dziecko zniechęcone”. Spróbujemy zrozumieć negatywne skutki komunikatu „idź do pokoju i przemyśl swoje zachowanie” i poznamy pozytywną przerwę. Nauczymy się tak przepraszać, aby zbudować autorytet w oczach dziecka i konstruktywnie rozwiązać problem.

Termin: piątek,8.11.2019 godz. 17:30-20:00

Cena: 50 zł/osoba, 80 zł/para

  • Dzień III- Góry lodowe (dla osób, które uczestniczyły min. w dniu 1.)

Program: Dowiemy się co wspiera, a co zniechęca dzieci do działania. Zbadamy dokładnie, dlaczego dzieci zachowują się źle oraz co się znajduje pod ich górami lodowymi. Dowiemy się jak dogadać się z dzieckiem, które nas rani (emocjonalnie i fizycznie), walczy z nami o władzę, wyzywa nas do walki, stawia na swoim, w negatywny sposób absorbuje naszą uwagę oraz z takim, które straciło wiarę w siebie i nie wiemy jak mu pomóc.

Termin: sobota,9.11.2019 godz. 9:00-11:30

Cena: 50 zł/osoba, 80 zł/para

Pozdrawiam,

Paulina Tarasińska

Certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny

 

 

Szczegóły

Początek:
7 listopada 2019 / 17:30
Koniec:
9 listopada 2019 / 11:30
Wydarzenie Kategoria:
Organizator: