16
wrzesień
18:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1, Gorlice, Małopolska, 38-300, Polska
zł10
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

BOHEMIAN BETYARS

Koncert węgierskiego zespołu

W dniu 16 września 2014 roku w GCK odbył się niezwykle energetyczny koncert węgierskiego zespołu Bohemian Betyars. Oryginalna mieszanka folku i punk rocka to świeżość i niesamowite wyczucie stylu połączone z wirtuozerskim wykonaniem. Bohemiansi potrafią rozgrzać do czerwoności. Zespół porównywany jest do słynnego Gogol Bordello, wypracował jednak swój własny, niepowtarzalny klimat i styl.

Zespół prezentując swoją muzykę pokazał Gorliczanom siłę i radość młodości w harmonii z nutą tradycyjnych melodii ludowych oraz miejskim klimatem i duchem artystycznej bohemy. Pomimo niskiej frekwencji, osoby które zdecydowały się wziąć udział w koncercie bawiły się znakomicie. Moc i energia płynąca z żywiołowego występu udzieliła się wszystkim. Publiczność żywo reagowała na popisy solowe a komentarze ze sceny przeradzały się w interesujący dialog.

Podczas charyzmatycznego występu członkowie grupy przedstawili także taneczne elementy węgierskiego czardasza, który na tle punk rockowego akompaniamentu wypadł znakomicie. Nie zabrakło także spokojnych, delikatnych i „chwytające za serce” ballad. To niezwykłe połączenie spowodowało, że świetnie bawili się zarówno przedstawiciele młodzieży jak i dorosłych.

Dodatkową atrakcją wtorkowego wydarzenia było losowanie nagród w postaci płyty Bohemian Betyars zatytułowanej „Stone Soup” oraz tabletu ufundowanego przez firmę „Horyzont” Krzysztofa Lecha.

Festiwal „węgierskiego ognia” trwał na GCK-owskiej scenie półtorej godziny. Na bis artyści wykonali, jak to sami określili swoje ulubione utwory. Publiczność, która po koncercie wyrażała swój zachwyt grupą Bohemia Betyars stwierdziła, że już nie może doczekać się kolejnego spotkania. Mamy nadzieję, że węgierska energia i moc zagości jeszcze na Gorlickiej Ziemi, a Gorliczanie w szerszym gronie będą mogli docenić powiedzenie „Polak Węgier dwa bratanki.”, ale także do muzyki i tańca.

Plakat

Szczegóły

Data:
16 września 2014
Czas:
18:00
Cena:
zł10
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia