02
sierpień
2 sierpnia 2011 08:00 — 31 sierpnia 2011 17:00
Dom Polsko-Słowacki
Dom Polsko-Słowacki, Rynek 1, Gorlice, Małopolskie, 38-300, Polska
Wstęp wolny
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

WIDZIAŁEM PEJZAŻ

WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU TADEUSZA KWAŚNIKA

Tadeusz Kwaśnik, który urodził się w Zagórzanach, a obecnie mieszka i pracuje w Krakowie, po 60 latach wrócił w rodzinne strony prezentując wystawę pt. „Widziałem pejzaż”. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ścieżkę artystyczną rozpoczął od krakowskiej szkoły barwy w pracowni prof. Hanny Rudzkiej – Cybisowej, współzałożycielki grupy tzw. kapistów, którzy operowali kolorem tworzącym kompozycję, przestrzeń i światło. Artysta miał ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych, między innymi w Sosnowcu, Katowicach, Warszawie, Krakowie, dwukrotnie we Francji a teraz przyszła pora na Gorlice. Na wystawę, na której oprócz obrazów przedstawia również bogaty wybór rysunków oraz kilka przykładów grafiki użytkowej zapraszamy do 31 sierpnia br.

Tadeusz Kwaśnik – urodzony w 1938 roku w Zagórzanach. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1963 roku
w pracowni prof. Hanny Rudzkiej-Cybisowej. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Był wieloletnim nauczycielem w Liceum Sztuk Plastycznych i Liceum Katolickim w Dąbrowie Górniczej. Zrealizował około dwudziestu wystaw indywidualnych oraz uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Jest laureatem Nagrody Ministra Kultury i Sztuki, Nagrody Artystycznej Miasta Sosnowca oraz innych nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w kilku muzeach i instytucjach oraz w zbiorach prywatnych. Pracuje i mieszka w Krakowie.

Plakat

Szczegóły

Początek:
2 sierpnia 2011 / 08:00
Koniec:
31 sierpnia 2011 / 17:00
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia