Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

zł30

WIELKA SŁAWA TO ŻART…

Koncert muzyki wiedeńskiej

W sobotni wieczór 18 października na scenie Gorlickiego Centrum Kultury odbył się koncert wiedeński „Wielka sława to żart.”. Wieczór przepełniony ponadczasową muzyką wiedeńską i przedwojenną. Można było usłyszeć przepiękne arie z operetek, wspaniałe melodie  znane ze starych filmów. Zespół wystąpił w składzie: Jędrzej Tomczyk, Klaudyna Wąsiewicz, Martyna Tomczyk.

Podczas występu publiczność przekonała się jak doskonale artyści potrafią łączyć elegancję, pasję, profesjonalizm, charyzmę, młodość i kulturę. Efektem takiego zestawienia były utwory takie jak: „Wielka sława to żart”, „Twoim jest serce me” , „Brunetki, blondynki”, „Czardasz Contiego”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” i wiele innych wspaniałych melodii.

Artyści nawiązali wspaniały kontakt z publicznością, która sowicie nagradzała ich gromkimi brawami po każdym utworze. Na zakończenie również nie zabrakło bisów i długich oklasków. Był to niezwykle intrygujący wieczór, który zapadnie na długo w pamięci.

Jędrzej Tomczyk – tenor, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Debiutował u boku maestro Kazimierza Korda. Wystąpił jako solista podczas XIII Balu Wiedeńskiego, organizowanego przez Konsulat Generalny Austrii w Polsce. W roku 2013 roku został zaproszony na kursy mistrzowskie prowadzone przez światowej sławy polską sopranistkę Teresę Żylis-Garę. Współpracował z takimi osobowościami muzycznymi jak: Jerzy Maksymiuk, Kazimierz Kord, Krzysztof Penderecki, Krzesimir Dębski, Kaja Danczowska, Janusz Olejniczak, Krzysztof Jakowicz, Krzysztof Jabłoński.

Klaudyna Wąsiewicz – pianistka i wiolonczelistka. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Jako wiolonczelistka na stałe współpracuje z Filharmonią Dolnośląską oraz licznymi zespołami kameralnymi. Należy także do orkiestry Piotra Rubika, z którym koncertuje w Polsce i zagranicą. Artystka tworzy aranżacje i opracowania utworów wykonywanych podczas koncertu.

Martyna Tomczyk – skrzypaczka. Koncertuje z powodzeniem zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Została zaproszona do Międzynarodowej Orkiestry „Europera”, z którą wystąpiła między innymi w Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii oraz Belgii. W 2011 roku była koncertmistrzynią Wielkiej Orkiestry Młodych, podczas realizacji międzynarodowego projektu „Comenius”. Występuje także w orkiestrze Piotra Rubika. Zapraszamy!

Data:
18 października 2014