19
Czerwiec
19 czerwca 2018 17:00 — 28 czerwca 2018 20:00
Gorlicki Rynek
Gorlice, Małopolskie
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

WSPÓLNE KIBICOWANIE NA GORLICKIM RYNKU

 

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018. Już 14 czerwca w Moskwie odbędzie się uroczyste rozpoczęcie tego piłkarskiego święta, które będziemy mogli obejrzeć razem w specjalnej strefie na gorlickim Rynku!

W przygotowywanej strefie będzie można zobaczyć wszystkie mecze Mistrzostw Świata, a – co ważne – mecze polskiej reprezentacji obejrzymy na dużym ekranie, o wysokiej rozdzielczości i jakości obrazu! Nasza strefa to nie tylko transmisje, to także mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, a w szczególności tych najmłodszych kibiców. Będzie mini-boisko, gry, zabawy, konkursy, podczas których rozdamy piłkarskie gadżety! Mamy nadzieję, że emocje nie będą mniejsze, niż te na rosyjskich stadionach!

Wszystkie imprezy, jakie mają miejsce w naszym Mieście, są organizowane z myślą o Gorliczanach. Bardzo często są również efektem inicjatywy mieszkańców. Wiele osób zwracało się do mnie z prośbą o organizację strefy kibica, już podczas Euro 2016. Wtedy, przede wszystkim ze względu na horrendalnie wysokie opłaty licencyjne (ponad 200.000zł!), zrezygnowaliśmy z jej organizacji. Obecnie – podczas  Mistrzostwa Świata – opłaty te są kilkukrotnie niższe. Mundial to nie tylko czas poświęcony rozrywce, ale też integracji mieszkańców miasta. Nic w końcu nie zbliża tak, jak pozytywne, sportowe emocje – mówi Burmistrz Rafał Kukla.
Jestem przekonany, że zmiana oblicza naszego miasta, jakiej się podjąłem, to nie tylko inwestycje drogowe i zmiana infrastruktury. To także zapewnienie wydarzeń kulturalnych i rozrywek w jakich do tej pory mogliśmy brać udział jedynie w większych miastach. Tylko wtedy Gorlice staną się atrakcyjnym miejscem zarówno do mieszkania jak i do odwiedzenia – kończy.

Mecze reprezentacji Polski – terminarz:

  • 19 czerwca, godz. 17.00, Polska – Senegal
  • 24 czerwca, godz. 20.00, Polska – Kolumbia
  • 28 czerwca, godz. 16.00, Polska – Japonia

 

W Mistrzostwach Świata wezmą udział 32 reprezentacje krajów. Łącznie na mistrzostwach zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach (w 11 miastach). Na turnieju zadebiutują reprezentacje Islandii i Panamy.

fot. kibiców: http://www.gazetagazeta.com/wp-content/uploads/2014/10/mid-14a11246.jpg

Źródło: Urząd Miejski w Gorlicach

Szczegóły

Początek:
19 czerwca 2018 / 17:00
Koniec:
28 czerwca 2018 / 20:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator: