02
czerwiec
2 czerwca 2015 08:00 — 2 lipca 2015 17:00
Dom Polsko-Słowacki
Dom Polsko-Słowacki, Rynek 1, Gorlice, Małopolskie, 38-300, Polska
Wstęp wolny
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Nawet wyjątkowo kapryśna pogoda nie zniechęciła miłośników twórczości Grażyny i Zenona Dusza, którzy licznie przybyli na wernisaż w dniu 2 czerwca 2015 r. Jest to już kolejna wystawa pary małżeńskiej zaprezentowana w Domu Polsko-Słowackim, tym razem niezwykła ze względu na wspólną pasję malarską. Obrazy, które stworzyli artyści łączy także temat – krajobraz. Oboje malują swoją „małą ojczyznę” inspiracji szukając w najbliższym otoczeniu. Nowe tematy czekają wręcz za progiem domu, ponieważ zachwycają ich wspaniałe widoki Beskidu, w którym mieszkają. Wśród prac odnajdziemy więc urokliwe leśne zakątki, strumyki, łąki pełne maków, malownicze chaty i dróżki.

Wystawę można oglądać do 2 lipca br. Serdecznie zapraszamy!

Grażyna Dusza – ur. 1971 w Gorlicach. Jest absolwentką LO im. Marcina Kromera w Gorlicach oraz PSA w Bielsku-Białej, gdzie ukończyła animację filmową. Mieszka i tworzy razem z mężem Zenonem w Męcinie Małej. Maluje akwarele, pastele oraz obrazy olejne. Tematyka jej prac jest różnorodna; są to pejzaże, zabytki sztuki sakralnej, kwiaty, martwa natura, konie.

Zenon Dusza – ur. 1970 w Gorlicach. Obecnie mieszka i prowadzi swoją działalność artystyczną w Męcinie Małej. Uprawia malarstwo sztalugowe. Tematem jego prac jest głównie pejzaż. Maluje także akty, portrety, martwe natury i abstrakcje. Jest autorem wielu obrazów sakralnych, między innymi portretu Jana Pawła II znajdującego się w kościele w Męcinie Wielkiej.

Prace Grażyny i Zenona były prezentowane m.in. na dorocznych przeglądach twórców gorlickich, w WDKiT w Klimkówce i GOK w Sękowej. Znajdują się także w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Włoszech, Holandii, Francji, Stanach Zjednoczonych oraz Słowacji.

Plakat

Szczegóły

Początek:
2 czerwca 2015 / 08:00
Koniec:
2 lipca 2015 / 17:00
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia