13
maj
13 maja 2018 18:00 — 18 maja 2018 19:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

WZGÓRZE SPOON RIVER – RELACJA  Z PREMIERY

 

W niedzielę 13 maja br. o godzinie 18:00 Gorlickie Centrum Kultury wypełnili tłumnie widzowie, którzy przybyli na premierowy spektakl „Wzgórze Spoon River” na podstawie wierszy Edgara Lee Mastersa „Antologia Spoon River”. Wyreżyserowaną przez Tomasza Tajaka sztukę w mistrzowski sposób zagrali aktorzy Grupy Teatralnej Czterech Pokoleń „Otwarte Drzwi”.

Spektakl ma formę autonomicznych monologów postaci, które są zmarłymi mieszkańcami fikcyjnego miasteczka Spoon River. Powracają z zaświatów, świadomi swej śmierci, by opowiedzieć najważniejsze historie swojego życia. Przekrój tematyczny ich wypowiedzi, odzwierciedla inność każdej z jednostek. Jedni umarli kryjąc w sercu niespełnioną miłość, inni martwili się o dobra doczesne. Nawet zwady i spory przeniesione w zaświaty wciąż dręczą te niespokojne dusze. Odbiorca zostaje skonfrontowany z przekrojem ludzkich słabostek, małostkowości, zmarnowanych szans. Spektakl skłania do przemyśleń nad sprawami istotnymi w naszym życiu oraz nad ulotnością wszystkiego co nas spotyka.

Premierowy występ już za nami, z powodu dużego zainteresowania sztuką już niebawem będziemy mogli zaprosić Państwa do kolejnego obejrzenia „Wzgórza Spoon River”.

Już teraz serdecznie zapraszamy!

 

Szczegóły

Początek:
13 maja 2018 / 18:00
Koniec:
18 maja 2018 / 19:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia