21
Maj
21 maja 2015 17:00 — 24 maja 2015 17:00
Zakopiańskie Centrum Edukacji
ul. Kasprusie 35 a

Zakopane, Małopolskie 34-500 Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

X FESTIWAL TWÓRCZOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ „SZUKAŁEM WAS.”

Jeden Festiwal – cztery nagrody

W dniach 21-24 maja br. w Zakopanem odbywał się X Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was.” Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta Zakopane, Parafie Zakopiańskie oraz Zakopiańskie Centrum Edukacji. Festiwal odbywał się pod Patronatem Honorowym ks. Kardynała Stanisława Dziwisza – Metropolity Krakowskiego, oraz ks. Dziekana Bogusława Filipiaka i ks. Stanisława Olszówki z Zakopanego.

Konkurs obejmował cztery dziedziny: muzyka, plastyka, teatr, literatura. Hasłem przewodnim tegorocznego przeglądu były słowa Jana Pawła II „Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd”.

Na cztery pełne wrażeń dni do Zakopanego zjechali uczestnicy konkursu z Polski i zagranicy, którzy czas spędzali nie tylko na konkursowych zmaganiach w dziedzinie muzyki, literatury, teatru i plastyki, ale również na wspólnej modlitwie, spotkaniach, warsztatach, koncertach, spektaklach teatralnych w teatrze Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz wycieczkach śladami Jana Pawła II. Był też czas na zabawę i wiele atrakcji.

Miło nam poinformować, że Gorlicka Grupa Teatralna GCK „PROMIEŃ”, której opiekunem i reżyserem spektakli jest pani Barbara Fugiel, wzięła udział w festiwalu w kategorii teatr. Podczas przeglądu grupa zaprezentowała spektakl teatralny pt. „Gość Oczekiwany” na podstawie dramatu Zofii Kossak-Szczuckiej.

Wystąpili:
Daniel Łukaszyk (Józef Kurek),
Rafał Stabach (Filip – młynarz),
Anna Woźniak (Agnieszka – żona młynarza),
Izabela Łątka (Maryna Kurek),
Ola Szurek (sąsiadka),
Karolina Jawor (Hanka – córka młynarza),
Sylwia Olszewska (Zosia Kurek),
Renata Ziółkowska (baba),
Justyna Belczyk (Marcinowa),
Gabriela Szczerba (Walentowa),
Wiktoria Lenartowicz (sąsiadka),
Natalia Gierut (sierota),
Sebastian Kaczmarczyk (muzykant).

Komisja Festiwalu oceniająca prezentacje teatralne (złożona z aktorów Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem) obradowała w składzie:
Przewodniczący: Krzysztof Najbor
Członkowie: Adrianna Jerzmanowska i Jerzy Chruściński – Zastępca Dyrektora, Kompozytor

W kategorii teatr Komisja postanowiła przyznać I miejsce Gorlickiej Grupie Teatralnej GCK „PROMIEŃ” wraz z nagrodą ufundowaną przez pana Leszka Dorula – Burmistrza Miasta Zakopane.
Jury w tegorocznym Festiwalu przyznało również pięć wyróżnień aktorskich. Spośród 80 aktorów biorących udział w konkursie dwa wyróżnienia otrzymali członkowie grupy teatralnej „PROMIEŃ”:
Rafał Stabach – za rolę młynarza oraz Sylwia Olszewska – za rolę Zosi. Nagrody za wyróżnienia zostały również ufundowane przez Burmistrza Miasta Zakopane.

Ogromnym zaskoczeniem i radością okazała się czwarta nagroda dla Gorlickiej Grupy Teatralnej GCK „PROMIEŃ”, którą ufundował i przyznał ks. infułat Stanisław Olszówka z Zakopanego.

Szczegóły

Początek:
21 maja 2015 / 17:00
Koniec:
24 maja 2015 / 17:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia