Dnia 9 grudnia 2022 r. w siedzibie Pracowni Plastycznej Gorlickiego Centrum Kultury, organizatora Konkursu,

KOMISJA KONKURSOWA W SKŁADZIE:

  1. LESZEK BRZOZOWSKIkustosz muzealny, długoletni kierownik Ośrodka Budownictwa Ludowego Skansenu Wsi Pogórzańskiej Prof. Romana Reinfussa w Szymbarku.
  1. ANNA BĄKmuzealnik, były kierownik Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach, oraz   Skansenu Wsi Pogórzańskiej  Prof. Romana Reinfussa w Szymbarku.
  1. TOMASZ TAJAK – artysta plastyk, instruktor Gorlickiego Centrum Kultury , z zamiłowania znawca i kolekcjoner szopek.

 

Po obejrzeniu 128 szopek zakwalifikowanych do udziału w konkursie, w tym:

 

W kategorii I-    zgłoszonych zostało 27 prac

W kategorii II-  zgłoszonych zostało 57 prac

W kategorii III- zgłoszonych zostało 5   prac

W kategorii IV- zgłoszonych zostało 2   prace

W kategorii V- zgłoszonych zostało  16  prac

W kategorii VI- zgłoszonych zostało 21  prac

 

postanowiła nagrodzić następujące osoby przyznając:

W kategorii pierwszej / klasy I-III szkoły podstawowej/

I miejsce          

Kornelia Bochenek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Binarowej

II miejsce

Antonina Sokół – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu

III miejsce

Milena Wiejaczka – Szkoła Podstawowa w Bobowej

Wyróżnienie otrzymują:

Natalia Mojek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gorlicach

Kinga Kalisz – Zespół Szkół w Moszczenicy

 

 

W kategorii drugiej / klasy IV-VI szkoły podstawowej/

I miejsce          

Milena Wszołek – Szkoła Podstawowa w Bobowej

II miejsce

Lena Romańska i Michalina Magiera – Szkoła Podstawowa w Bobowej

Nadia Rabenda – Szkoła Podstawowa w Bobowej

III miejsce

Mikołaj Zięba i Michał Szostak – Szkoła Podstawowa w Bobowej

Maja Bara – Szkoła Podstawowa w Bobowej

 

W kategorii trzeciej / klasy VII-VIII szkoły podstawowej/

Miejsca I, II i III nie przyznano.

 

Wyróżnienia otrzymują:

Magdalena Kędzior, Julia Lepucka, Emilia Piecuch, Zuzanna Walczyk – Szkoła Podstawowa w Dominikowicach

Zofia Pabisz, Martyna Michalik – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Łużnej

Bartosz Waląg – Zespół Szkół w Moszczenicy

 

W kategorii czwartej/ szkoły średnie/

Miejsca I, II i III nie przyznano.

 

Wyróżnienie otrzymuje:

Joanna Grębla – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej

 

W kategorii piątej/szopka rodzinna/

I miejsce          

Antoni Bek z mamą i dziadkiem Szkoła Podstawowa nr 1 w Gorlicach

Miejsca II i III nie przyznano

 

Wyróżnienie otrzymuje:

Zuzanna Ziomek z mamą – Szkoła Podstawowa w Wilczyskach

 

W kategorii szóstej/ośrodki pozaszkolne/

I miejsce          

Konrad Róż i Wiesław Kutrzuba – Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu Filia w Gorlicach

Agnieszka Stec, Elżbieta Żegleń, Małgorzata Wilk – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Prawosławnym Ośrodku Miłosierdzia Diecezji Przemysko – Gorlickiej Eleos

Jan Firlit – Dzienny Ośrodek Wsparcia ŚDW Gorlice ul. Michalusa 18

II miejsce

Zofia Olech – Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu Filia w Gorlicach

III miejsce

Czesława Nalepa i Piotr Jasiński – Dom Pomocy Społecznej w Klimkówce

Wyróżnienie otrzymuje:

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielance

Dom Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kobylance

Branżowa Szkoła Pierwszego Stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Szymbarku

Dzienny Ośrodek Wsparcia ŚDS w Gorlicach Filia w Bobowej

 

Jury wraz z organizatorem Konkursu – Gorlickim Centrum Kultury w Gorlicach serdecznie dziękuje uczestnikom, ich rodzinom i opiekunom oraz nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie i realizację konkursu.

Na podsumowanie Konkursu wraz z wręczeniem nagród laureatom zapraszamy 19 grudnia 2022 o godzinie 11:00 do Pracowni Plastycznej Gorlickiego Centrum Kultury Gorlice, ul. Rynek 11.

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content