VIII Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej został objęty Patronatem Honorowym Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Elżbiety Witek.

Organizator: Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP

Współorganizatorzy: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury w Gorlicach, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie, Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Szkoła Muzyczna I st. w Bobowej, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach

Partnerzy: Stowarzyszenie ,,Nasze Miasto” w Gorlicach, Tomasz Płatek Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Gorlickiego, Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie

 

W dniu 19 stycznia 2023 roku Komisja Konkursowa w składzie:

  1. Henryk Rąpała – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach
  2. Janusz Zięba – Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury
  3. Robert Gryzik – Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej
  4. Cezary Pałka – Inspektor Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie
  5. chor. szt. SG Wacław Wacławiak – Z-ca Naczelnika Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu
  6. SG Natalia Zabrzeska – Borowiec
  7. Jolanta Legutko – Kuratorium Oświaty w Krakowie

 

Po wysłuchaniu 36. prezentacji postanowiła przyznać:

 

  • w kategorii soliści – uczniowie szkół podstawowych klas I – IV
  1. Miejsce pierwsze – Natalia Krok (Szkoła Podstawowa w Koniuszowej)
  2. Miejsce drugie – Maria Książkiewicz (Szkoła Podstawowa w Królowej Polskiej)
  3. Trzecie miejsce ex aequo – Zofia Gryboś ((Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kwiatonowicach) oraz Bartosz Książkiewicz (Szkoła Podstawowa w Królowej Polskiej)

 

 

  • w kategorii soliści – uczniowie szkół ponadpodstawowych
  1. Pierwsze miejsce ex aequo – Weronika Klocek (Liceum Ogólnokształcące w Grybowie) oraz Jakub Jędrzejowski (Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach)
  2. Drugiego miejsca nie przyznano
  3. Miejsce trzecie – Monika Stawiarz (Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach)

 

  • w kategorii soliści – uczniowie szkół podstawowych klas V – VIII
  1. Miejsce pierwsze – Zuzanna Hadalska (Zespół Szkół w Staszkówce)
  2. Miejsce drugie ex aequo – Kinga Nosal (Szkoła Podstawowa w Jankowej) oraz Piotr Duda (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kobylance)
  3. Miejsce trzecie – Mikołaj Szczepanek (Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej)
  • w kategorii zespoły – uczniowie szkoły podstawowej klas I-IV
  1. Wyróżnienie – Książkiewicz Family (Szkoła Podstawowa w Królowej Polskiej)

 

  • w kategorii zespoły – uczniowie szkoły podstawowej klas V-VIII
  1. Miejsce pierwsze – Zespół Wokalny Ósemka (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowym Sączu)
  2. Miejsce drugie – Zespół ŁAJW (Szkoła Podstawowa w Ropicy Polskiej)
  3. Miejsce trzecie – duet Aleksandra Rybka i Aleksandra Wołkowicz (Szkoła Podstawowa w Zagórzanach)

 

 

Wybrani laureaci wystąpią z Orkiestrą Reprezentacyjną Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu podczas uroczystych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w niedzielę 26 lutego 2023 roku.

Z występującymi laureatami Organizatorzy będą się kontaktować indywidualnie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej.

 

 

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content