Postacie występujące podczas bitwy.

Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zaprasza na Poetycko Muzyczną Bitwę Pod Gorlicami, które odbędzie sie w niedzielę 12 grudnia 2021r. o godz. 18.00 w Gorlickim Centrum Kultury.

Tegoroczna 26. edycja tej imprezy ze względów epidemiologicznych odbędzie się nietypowo bo w grudniu, a nie jak zawsze do tej pory w maju, kiedy to jest faktyczna rocznica bitwy gorlickiej z 1915 roku. Nasza „Bitwa”, która przez kilka lat była ogólnopolskim turniejem piosenki literackiej od tego roku zmienia swoją formułę.

W tegorocznej imprezie weźmie udział dwa zespoły, które ściśle powiązane są z Powiatem Gorlickim.

Pierwszy z nich tworzy Monika Bubniak rodowita gorliczanka, która wraz z Przemysławem Książkiem stworzyła projekt muzyczny łączący muzykę elektroniczna z wierszami Bolesława Leśmiana. Nazwali to Projekt Lesmian. Pod tą nazwą kryje się piękna interpretacja wierszy tego wspaniałego poety z bardzo interesującą muzyką Przemysława Książka.

Drugim zaś będzie najnowszy autorski projekt muzyczny łemka Mirosława Bogonia – LemJazz. To bardzo osobista i nowatorska próba szukania w wybranych pieśniach łemkowskich i ukraińskich elementów jazzu.

Intrygujące aranżacje wprowadzają słuchacza w fascynujący świat dźwięków tworzonych przez wybitnych artystów: Natalii Górki-wokal, Piotra Przyrowskiego- gitary, Tomasza Kubali- gitara basowa , Rafała Boniśniaka- perkusja i Mirosława Bogonia- fortepian, inst. klawiszowe. To także hołd dla doświadczeń muzycznych, z którymi spotkał się autor projektu w dzieciństwie, a więc śpiewu babci, mamy i taty.

Wstęp wolny za okazaniem darmowych wejściówek, które można odebrać w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach ul. Cicha 4 oraz w Gorlickim Centrum Kultury ul. Michalusa 4.

Informacja opisująca artykuł na stronie.