Kochani!

30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. W tym roku Gorlicki Sztab WOŚP gra wspólnie z Bobową, Libuszą, Ropą, Ropica Polską oraz Szymbarkiem.

Gramy na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W ramach tegorocznego Finału na ulicach naszego miasta i okolicznych miejscowości spotkacie 140 wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami.

30 Finał wybrzmi na scenie wyremontowanego budynku „Sokoła”. Dawką rocka z pogranicza lat osiemdziesiątych porwie Państwa zespół Delta Virus, w którym na basie gra Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla. Będzie gorąco i głośno. Następnie ceną zawładnie Billy Goats, który tworzą ludzie kroczący drogą country, w którą umiejętnie wplatają elementy rocka i bluesa. W ich muzyce znaleźć można zarówno mocny puls perkusji, dynamiczne riffy gitarowe, ale również nostalgiczne łkanie harmonijki ustnej, czy piękne brzmienie gitary akustycznej. Wszystko to doprawione wielogłosowym wokalem stanowi zwartą i wpadającą w ucho całość. Jako ostatni wystąpi zespół Trick Beck, który powstał w 2012 roku na ogarniętych mrozami południowej kresach małopolski. Grając gorącego rock&roll’a są bezkompromisowi w walce z chłodem, rozgrzeją Was na pewno brzemieniem alternatywno-tradycyjnego rocka z elementami industrialnego bluesa! Nie brakuje im nowoczesnego zacięcia!

Ponadto prócz mnóstwa przewidzianych dla Was atrakcji i koncertów odbędą się licytacje przekazanych przedmiotów, a także — jak w wielu innych zakątkach, zabłyśnie nietypowe światełko do nieba.

Pomoc możemy nieść także online: lećcie na aukcje Gorlickiego Sztabu WOŚP na ALLEGRO!

Zapełnijmy też po brzegi naszą e – skarbonkę. Grosik dobrego serca dorzucić możecie TUTAJ.

Program 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

30.01.2022r.

• 10:00 – 14:00 SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW MOTORYZACJI; parking przy moście w Gorlicach; (ul. Mickiewicza – wjazd od strony kapliczki)

GORLICKI SPORTOWY PROGRAM WOŚP

• 29.01.2022 – 30.01.2022 „II SZTAFETA WOŚP” – start 29.01 godz. 6.00 koniec 30.01 godz. 16:00; Gorlicka Grupa Biegowa, Stowarzyszenie Maraton Gorlice
  • 9:00 i 10:30 ORKIESTROWA ŚLIZGAWKA; lodowisko OSiR w Gorlicach
  • 15:00 i 15:30 POKAZY SPORTÓW WALKI Gorlickiego Klubu Sportów Walki (sala sportowa, ul. Jagiełły 5)
  • 16.00 WIELKOORKIESTROWY MARATON ZUMBY (ul. Jagiełły 5, prosimy zabrać strój i obuwie sportowe)
  • 16:00 – 18:00 ZAJĘCIA POKAZOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY: Kickboxing, MMA, Zapasy, Jujitsu (sala sportowa, ul. Jagiełły 5, prosimy zabrać strój sportowy, start zajęć co 30 min.)
  • 17:30 – 19:00 ORKIESTROWY CROSS TRENING, FITNESS , COMBAT DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH (siłownia, ul. Jagiełły 5, prosimy zabrać strój i obuwie sportowe)

BUDYNEK „SOKOŁA” – DAWNE KINO „WIARUS” UL. JAGIEŁŁY 5

• 15:00 – 20:00 DMUCHAŃCE
  • 15:00 – 19:00 KONKURENCJE i POKAZY SPORTOWE
  • 16:00 MARATON ZUMBY
  • 16:30 WYSTĘPY TANECZNE GCK

KONCERTY i LICYTACJE (ul. Jagiełły 5)

• 17.00 DELTA VIRUS
  • 18.00 BILLY GOATS
  • 19.00 TRICK BECK
  • 20:00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

LIBUSZA

30 stycznia (niedziela)

• 14:00 TURNIEJ SIATKÓWKI DLA WOŚP (hala sportowa w Libuszy, udział wezmą trzy drużyny)
  • 16:00 TURNIEJ (SPOTKANIE) Z TENISA STOŁOWEGO W GRZE AMATORÓW GRY DEBLOWEJ (sala Domu Strażaka w Libuszy).

SZYMBARK

29 stycznia (sobota)

• 8:00 TURNIREJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY (hala sportowa szkoły)
  • 9:00 WARSZTATY PLASTYCZNE „SPÓJRZ – DOTKINIJ – POMÓŻ” – PROJKET I WYKONANIE KSIĄŻKI SENSORYCZNEJ DLA OSÓB NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH (stary segment szkoły)

30 stycznia (niedziela)

• KWESTA ULICZNA (Centrum Szymbarku i Bielanki)
  • 16:00 NOWOROCZNY KONCERT GORĄCYCH SERC – KANTYLENA I PRZYJACIELE; Transmisja online !

Decyzja na uczestnictwo w wydarzeniach gorlickiego Finału WOŚP jest równoznaczna z akceptacją regulaminu dostępnego na stronie: www.gck.gorlice.pl

Bardzo prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa podczas trwania 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorlicach, omówieniem obostrzeń prawnych dotyczących COVID, zasadami bezpieczeństwa na terenie Sztabu

Przypominamy o zasłanianiu ust i nosach podczas wydarzenia.

Nie może Was zabraknąć – SIEMA!

logo Miasta Gorlice

W 30. Finale z Gorlickim Sztabem WOŚP grają:

Gorlickie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Gorlicach, Urząd Miejski w Bobowej, Stowarzyszenie Gorlicki Klub Sportów Walki, Sołectwo Libusza, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gorlicach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gorlicach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Gorlicach, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gorlicach, Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach, Zespół Szkół nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach, I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach, Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach, Szkoła Podstawowa w Ropicy Polskiej, Szkoła Podstawowa w Szymbarku, Szkoła Podstawowej im. Bohaterów Bobowej w Bobowej, Stowarzyszenie „Maraton” Gorlice, Gorlicka Grupa Biegowa, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach.

Media:

Gorlice.tv, HaloGorlice.info, gorlice24.pl, „Gazeta Krakowska”

Sponsorzy:

30 Finał WOŚP w powiecie gorlickim wsparli:

1. „Dark-Pub” Hotelik&Restauracja
  19. Piomet Zakład Metalowy Piotr Szkaradek
  20. Pizzeria „Del Piero”
  21. Podzamcze Mucha-Słomski Stanisław
  22. Restauracja Pub „U Połki i Alana”
  23. Sklep spożywczy „Małgorzatka” Monika Dudek
  24. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krasińskiego”
  25. Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa „Jedność”