Już w najbliższą niedzielę, 16 października, na gorlickim Rynku odbędzie się piknik charytatywny dla Iwony – gorliczanki, cierpiącej na przewlekłą białaczkę z chromosomem filadelfia.

Walka Pani Iwony zaczęła się w 2020 roku, kiedy postawiono diagnozę. Celem akcji jest znalezienie dawcy szpiku dla Pani Iwony – niestety, nie udało się znaleźć go wśród rodziny, dlatego rozpoczęło się poszukiwanie wśród osób niespokrewnionych.

Fundacja DKMS w tym dniu zorganizuje punkty, w którym zarejestrować się mogą potencjalni dawcy szpiku – jeden na gorlickim Rynku, w godzinach 10:00-18:30, drugi w gorlickim „Medyku”, przy ul. Jagiełły 2, w godzinach 10:00-16:00.

W akcję włączyły się także służby mundurowe – 11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Policja oraz Straż Pożarna, które zaprezentują sprzęt i wyposażenie, a także przygotują stoiska promocyjne i profilaktyczne. Dzięki „Gorlickim Klasykom” wydarzeniu towarzyszyć będzie także pokaz samochodów zabytkowych. Klasyczne modele aut, jak i sprzęt służb mundurowych będzie można zobaczyć w godzinach od 10:00 do 14:00.

Na koniec, o godzinie 18:15 wystąpi Teatr Ognia ERGO GCK, w specjalnie przygotowanym z okazji Roku Ignacego Łukasiewicza widowiskowym spektaklu „Narodziny Światła”.

Podczas pikniku, dostępny będzie darmowy dmuchaniec oraz animacje dla dzieci, prowadzone przez grupę „Zwariowani”.

 

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content