Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

KONCERT GRAŻYNY ŁOBASZEWSKIEJ

Zapraszamy na koncert jubileuszowy Grażyny Łobaszewskiej, który odbędzie się 18 marca br. (sobota) o godz. 18.00 w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury. Artystka wystąpi w towarzystwie zespołu AJAGORE.

Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek powraca z nową, jubileuszową płytą! Zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie, energetyczne aranżacje zespołu Ajagore. Wspaniałe, dojrzałe teksty Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Piotra Bukartyka. Koneserów, melomanów nie może zabraknąć na jednym z koncertów promujących to arcyciekawe wydawnictwo. Przeżyj wspólnie z Grażyną jej 40-lecia pracy artystycznej!

Artystka jest rodowitą gdańszczanką i właśnie w tym mieście stawiała swe pierwsze muzyczne kroki. Tutaj ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a w latach 1970-72 była słuchaczką Studia Piosenki PR i TV prowadzonego przez Renatę Gleinert. Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o Grażynie w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej „drugim domem”. Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”.

Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday.

Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata.

Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem, Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu i centrali w Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim. Od 1997 współpracowała z Triem Jarosława Śmietany. Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji.

2 grudnia 2012 podczas gali wręczenia Złotych Mikrofonów otrzymała Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Najnowszy album Grażyny Łobaszewskiej „Sklejam Się”, promowany piosenką tytułową, to efekt współpracy z muzykami zespołu Ajagore i wieloma wybitnymi autorami tekstów. Stylistycznie to wciąż muzyka dla ludzi wrażliwych i z wyrobionym gustem, od pop, poprzez soul aż do rocka. Nie trzeba chyba dodawać, że wokalnie „Sklejam Się” to najwyższy światowy poziom! Grażyna Łobaszewska wciąż nie ma sobie równych.

Po tygodniu od premiery płyty „Sklejam się” tytułowa piosenka trafiła na listę przebojów Trójki!!!!!

Teledysk do pierwszego singla z nowej płyty

Wywiad z okazji premiery nowej płyty

Cena biletu: 60 zł

Rezerwacji biletów można dokonać pod nr tel.: 500 473 732, 18 353 56 95.

Zapraszamy!