15
Marzec
10:00 — 11:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

KONKURS PLASTYKI OBRZĘDOWEJ NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ

W dniu 15 marca br. w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie Konkursu Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną wraz z wręczeniem dyplomów i nagród jego laureatom.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego.

Jego celem jest zachowanie elementów twórczości ludowej, rozbudzenie zainteresowań tradycyjną sztuką plastyczną oraz pełniejsze poznanie form kultury regionalnej wśród dzieci i młodzieży.

Prace na konkurs złożyło 182 uczniów z 24 placówek oświatowych.

Komisja w składzie:

  1. Anna Bąk; kustosz muzealny, długoletni pracownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku.
  2. Leszek Brzozowski; muzealnik, kierownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku.
  3. Anna Nowacka; kustosz muzealny, długoletni pracownik Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach

po obejrzeniu prac dostarczonych na konkurs dokonała oceny i wyłoniła zwycięzców.

  1. W kategorii Szkół Podstawowych klas I – III:

I miejsce zajęli:

Martyna Bugno (MZS nr 1 Gorlice)

Aldona Augustyn (MZS nr 1 Gorlice)

Klaudia Burek (SP Moszczenica)

Klaudia Czeluśniak (SP Pagorzyna)

Paulina Matusik (SP Stróżówka)

II miejsce zajęli:

Fabian Owczarz (SP Kryg)

Leon Szewczyk (ZSP Libusza)

Weronika Mituś (SP Lipinki)

Mariusz Pietrusza (SP Stróżówka)

Maja Markowicz (ZS Uście Gorlickie)

III miejsce zajęli:

Kamila Przybyłowicz (MZS nr 6 Gorlice)

Nadia Sopala (MZS nr 6 Gorlice)

Julia Stabach (SP Kryg)

Julia Kural (SP Moszczenica)

Krystyna Skrobot (SP Moszczenica)

Laura Janik (SP Stróżówka)

Wyróżnienia otrzymali:

Michał Stępień (MZS nr 1 Gorlice)

Natalia Szczocarz (MZS nr 6 Gorlice)

Antek Kosiba (SP Kryg)

Patryk Czado (ZSP Libusza)

Aleksandra Knapik (ZSP Libusza)

Mateusz Kleszyk (ZSP Libusza)

Emilia Stawiarska (ZSP Libusza)

Kamila Stępiak (ZSP Libusza)

Martyna Świątek (SP Lipinki)

Amelia Bubniak (SP Lipinki)

Aleksandra Kozioł (SP Lipinki)

Julia Kopylec (SP nr 1 Łużna)

Mikołaj Piechowicz (SP Moszczenica)

Milena Krygowska (SP Pagorzyna)

Julia Tacyn (SP Stróżówka)

Maciej Wróbel (SP Stróżówka)

Szymon Wróbel (SP Stróżówka)

Patryk Wojnarski (SP Stróżówka)

Emilia Cichoń (ZS Uście Gorlickie)

Oliwia Cichoń (ZS Uście Gorlickie)

Katarzyna Dziadzio (ZS Uście Gorlickie)

Małgorzata Baran (ZS Uście Gorlicki)

  1. W kategorii Szkół Podstawowych klas IV – VI:

I miejsce zajęli:

Klaudia Budziak (ZS nr 1 Biecz)

Martyna Jeleń (ZS nr 1 Biecz)

Kinga Bara (ZS nr 1 Bobowa)

Gabriela Puścizna (ZS Dominikowice)

Michał Puścizna (ZS Dominikowice)

II miejsce zajęli:

Julia Rakoczy (SP Lipinki)

Justyna Hudzik (SP Moszczenica)

Aleksandra Kuczaj (SP Pagorzyna)

Karol Kuczaj (SP Pagorzyna)

Dominika Baniak (ZS Uścia Gorlickie)

III miejsce zajęli:

Jarosław Kłapacz (SP Kryg)

Olaf Przybyłowicz (SP Lipinki)

Kamil Jędrzejowski (SP nr 1 Łużna)

Wyróżnienia otrzymali:

Zofia Kosiba (ZS nr 1 Biecz)

Olga Święch (ZS nr 1 Bobowa)

Dominik Job (ZS nr 1 Bobowa)

Gabriel Kubisztal (ZS Dominikowice)

Aleksandra Pelc (ZS Dominikowice)

Krystian Sądelski (ZS Dominikowice)

Stanisław Sądelski (ZS Dominikowice)

Sylwia Krzyżak (SP Kryg)

Natalia Myśliwy (SP Kryg)

Renata Jagoda (SP Kryg)

Filip Stawiarski (ZSP Libusza)

Konrad Świątek (SP Lipinki)

Natalia Bolek (SP Siary)

Krystian Drozd (ZS Uście Gorlickie)

Dominik Święs (ZS Uście Gorlickie)

  1. W kategorii Gimnazjów:

I miejsce zajęli:

Gabriela Sendecka (ZSP Binarowa)

Wiktoria Bara (ZS nr 1 Bobowa)

Hubert Żelazny (PG Siary)

II miejsce zajęli:

Weronika Michalec (ZSP Binarowa)

Aleksandra Sendecka (ZSP Binarowa)

Magdalena Krężołek (ZS Dominikowice)

Zuzanna Zawadowicz (ZS Dominikowice)

Karolina Derza (PG Łużna)

III miejsce zajęli:

Aleksandra Augustyn (ZS nr 1 Biecz)

Jan Wszołek (ZS Dominikowice)

Michał Wszołek (ZS Dominikowice)

Weronika Hałgas (ZS Dominikowice)

Bożena Potyrała (ZSP Rożnowice)

Paweł Pawełczak (ZSP Sękowa)

Wyróżnienia otrzymali:

Patryk Krzyżak (PG Kryg)

Karolina Walczyk (PG Siary)

  1. W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych:

I, II, III miejsca nie przyznano

Wyróżnienia otrzymały:

Natalia Ledniowska (LO Biecz)

Małgorzata Gawlik (ZSZ Bobowa)

Patrycja Klimek (ZSZ Bobowa)

Aneta Tarasek (ZSZ Bobowa)

Natalia Kowalska (ZS nr 1 Gorlice)

Ewelina Mroczka (ZST Gorlice)

Izabela Kamińska (ZST Gorlice)

Małgorzata Stabach (ZST Gorlice)

W trakcie obrad komisja zwróciła szczególną uwagę na własnoręczność wykonania pisanek, nawiązanie do tradycji w regionie i walory artystyczne.

Organizatorzy oraz Jury składają serdeczne podziękowania opiekunom
i wychowawcom za przekaz i popularyzację tradycji świąt Wielkanocnych wśród dzieci i młodzieży oraz wychowanie młodego pokolenia w poszanowaniu tradycji.

Lista uczestników

Protokół

Skan dyplomu do pobrania

 

Szczegóły

Data:
15 marca 2016
Czas:
10:00 - 11:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia