Baner dot. informacji we wpisie.

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do udziału w Konkursie Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorosłych.

Ideą konkursu jest kultywowanie, podtrzymywanie i dokumentowanie ludowej tradycji zdobienia pisanek oraz upowszechnianie plastyki obrzędowej związanej z okresem Świąt Wielkanocnych.

Przedmiotem konkursu są pisanki wykonane w technikach tradycyjnych, o motywach zdobniczych utrwalonych tradycją na terenie powiatu gorlickiego.

Chętni do wzięcia udziału w konkursie proszeni są o składanie swoich prac w Gorlickim Centrum Kultury w Gorlicach,
(ul. Michalusa 4), w godzinach 11:00 – 17:00, w terminie 28 marca – 1 kwietnia 2022  (poniedziałek –  piątek).

Bardzo prosimy o dostarczenie na konkurs pisanek wykonanych wyłącznie przez uczestnika. Prace niewykonane samodzielnie lub zakupione nie będą podlegały ocenie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału instruktażowo – informacyjnego dotyczącego tradycyjnych pisanek regionu Pogórza.

Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie Gorlickiego Centrum Kultury dnia 6 kwietnia 2022 roku.Szczegółowe informacje na temat konkursu uzyskać można telefonicznie pod numerem telefonu 18 35 35 695.

Regulamin pisanka 2022

Metryczka konkursu

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych dziecka

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych osoby dorosłej